Gr I

22Gru2017

W czwartek, 21 grudnia dzieci dekorowały świąteczne pierniczki. Przedszkolaki były zachwycone lukrowaniem i dekorowaniem ciasteczek. Każdy pierniczek był zupełnie inny- w serduszka, w gwiazdki, w kuleczki, zielone, niebieskie…Kolorowe i bardzo słodkie przysmaki szybko zniknęły tuz po przygotowaniu! Zajęcia udały się dzięki pomocy naszych niezawodnych mam. Szczególnie pragniemy podziękować mamie Ali za pomoc w dekorowaniu pierniczków, mamie Jasia za pyszny lukier oraz mamie Karolinki za upieczenie ciasteczek.

20Gru2017

Święta Bożego Narodzenia to piękny  i ważny czas. Również w grupie Dzielnych Zuchów odbyło się uroczyste spotkanie z Rodzicami i bliskimi dzieci. Przedszkolaki podczas występu słowno-muzycznego zaprezentowały świąteczne wierszyki, piosenki i kolędy. Dzieci w przebraniach: dziewczynki-gwiazdki i chłopcy-bałwanki wyglądały uroczo i dopełniły świąteczny urok spotkania. Także opowiadanie pt. ” Dawno temu w Betlejem” inscenizowane przez rodziców  oraz wspólne śpiewanie kolęd przybliżyło dzieciom historię świąt. Dziękujemy za miłe i piękne spotkanie!

30Lis2017

Zgodnie ze starym zwyczajem w grupie I 30 listopada obchodziliśmy  Andrzejki!  Dzieci przebrane za bajkowe postaci uczestniczyły we wspólnych zabawach podtrzymując tradycje andrzejkowe.

29Lis2017

W środę 29 listopada Zuchy odwiedziła p. Paulina, która jest pielęgniarką. Dzieci podczas zajęć miały okazję zobaczyć  m.in. stetoskop, ciśnieniomierz – sprawdzić do czego służą i jak działają. Przedszkolaki uczyły się również przyklejać plastry,  bandażować  ranę na rączce lub nodze. Dzieci z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w zajęciach.

20Lis2017

W dniu 13 listopada grupa Dzielnych Zuchów uczestniczyła w ciekawie przeprowadzonych zajęciach z udziałem sympatycznego pieska. Dzieci z wielkim entuzjazmem przyjęły czworonożnego przyjaciela i z ogromnym zaangażowaniem wykonywały różne ćwiczenia, np. czesanie, karmienie. Zajęcia dostarczyły Zuchom wielu pozytywnych wrażeń i były pouczającą lekcją przełamywania lęku, nieśmiałości, budowania poczucia bezpieczeństwa.

28Paź2017

Dzień 25 października pozostanie na długo w pamięci najmłodszych dzieci  w naszym przedszkolu i ich rodziców. Tego dnia grupa Dzielnych Zuchów obchodziła pierwszą ważną uroczystość–Pasowanie na przedszkolaka. Nasze świętowanie rozpoczęło się od zaprezentowania piosenek, wierszyków, które dzieci nauczyły się w przedszkolu. Nie zabrakło też zabaw w których pomagali przedszkolakom rodzice. Po piosenkach, wierszykach nastąpił ważny moment -pasowania wielkim ołówkiem przez p. Wicedyrektor. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale. Na zakończenie występu wszyscy uczestnicy zatańczyli integracyjne tańce. Był to niezapomniany dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń.