Gr I

22Mar2018

W dniu 22 marca obchodzony był „DZIEŃ ZIELONY” w naszym przedszkolu. Grupa najmłodszych „Dzielnych Zuchów” przygotowała się radośnie do tego dnia zakładając wiosenne wianuszki i uczestnicząc w zabawach ruchowych i tańcach. Na zakończenie obchodów cała grupa wybrała się na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny.

21Mar2018
W zeszłym tygodniu „Zuchy” poznawały  produkty zdrowe ( warzywa i owoce, nabiał) i niezdrowe, jak również walory smakowe niektórych warzyw. Uczyły się piosenek, słuchały wierszy i opowiadań o zdrowym odżywianiu. Wykonywały sałatkę warzywną oraz układały wspólnie z innymi „Domek z warzyw”, który później zjadły ze smakiem 🙂 Mamy nadzieję, że „Zuchy” będą teraz chętniej sięgać po zdrowe warzywa i owoce:)
11Mar2018

Rytmiczne malowanie palcem śniegu do piosenki ” Tak się zachmurzylo” wedlug Metody Dobrego Startu M. Bogdanowicz. Zuchom bardzo podobało się malowanie do muzyki.

22Gru2017

W czwartek, 21 grudnia dzieci dekorowały świąteczne pierniczki. Przedszkolaki były zachwycone lukrowaniem i dekorowaniem ciasteczek. Każdy pierniczek był zupełnie inny- w serduszka, w gwiazdki, w kuleczki, zielone, niebieskie…Kolorowe i bardzo słodkie przysmaki szybko zniknęły tuz po przygotowaniu! Zajęcia udały się dzięki pomocy naszych niezawodnych mam. Szczególnie pragniemy podziękować mamie Ali za pomoc w dekorowaniu pierniczków, mamie Jasia za pyszny lukier oraz mamie Karolinki za upieczenie ciasteczek.

20Gru2017

Święta Bożego Narodzenia to piękny  i ważny czas. Również w grupie Dzielnych Zuchów odbyło się uroczyste spotkanie z Rodzicami i bliskimi dzieci. Przedszkolaki podczas występu słowno-muzycznego zaprezentowały świąteczne wierszyki, piosenki i kolędy. Dzieci w przebraniach: dziewczynki-gwiazdki i chłopcy-bałwanki wyglądały uroczo i dopełniły świąteczny urok spotkania. Także opowiadanie pt. ” Dawno temu w Betlejem” inscenizowane przez rodziców  oraz wspólne śpiewanie kolęd przybliżyło dzieciom historię świąt. Dziękujemy za miłe i piękne spotkanie!