Gr IV

11Kwi2018

11 kwietnia dzieci z gr IV udały się ponownie do biblioteki na cykl spotkań z książką. Tym razem „Sówki” poznały historię miasta Krakowa słuchając wspaniałych legend o tym mieście. Zadaniem dzieci było również ułożenie puzzli, które przedstawiały postacie z legend i nazwanie tych postaci.

10Kwi2018

10 kwietnia gr IV uczestniczyła w w niesamowitej podróży do najbardziej odległych zakątków. Dzieci odwiedzili księżyc i dowiedzieli się jakie panują na nim warunki, poznali również nazwy i wygląd pozostałych planet. Poznały również Pana Twardowskiego i dowiedziały się dlaczego patrząc na księżyc mamy wrażenie, że widzimy czyjąś twarz.

23Mar2018

23 marca w grupie IV odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami w tematyce Świąt Wielkanocnych. Na początku dzieci przywitały się ze swoimi rodzicami, przekazując każdemu pisankę i serdeczny uśmiech. By wszystkich zachęcić do wspólnej zabawy została przeprowadzona rymowana gimnastyka. Podczas zajęć podzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi świąt, wzięliśmy udział w wyścigu z pisanką oraz podjęliśmy emocjonującą rywalizację w zabawie „Pisanka parzy”. Kolejnym etapem była część warsztatowa, podczas której rodzice wraz z dziećmi wykonywali zająca wielkanocnego ze skarpety i ryżu. Zadanie pochłonęło nie tylko dzieci ale i również rodziców 🙂 Na zakończenie wszyscy wspólnie powitaliśmy wiosnę piosenką i tańcem „Przyszła wiosna” oraz złożyliśmy życzenia świąteczne. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za aktywy udział w zajęciach 🙂

16Mar2018

16 marca grupa IV udała się w gościnę do grupy VIII i wspólnie oglądaliśmy prezentację o dinozaurach. Dzieci poznały nazwy dinzoaurów roślinożernych i mięsożernych, ich miejsce występowania, cechy charakterystyczne oraz sposób życia. Na koniec na dzieci czekały zadania, które polegały na poprawnym ułożeni dinozaurów w szeregu od najmniejszego do największego, od najwyższego do najniższego, przeliczeniu ile dinozaurów znajduje się w każdym zbiorze.

12Mar2018

Przez najbliższy tydzień Sówki staną się prawdziwymi znawcami dinozaurów. W poniedziałek poznaliśmy popularne nazwy dinozaurów i w tej kategorii dzieci okazały się prawdziwymi znawcami, ponieważ znały większość zaprezentowanych przez nauczyciela dinozaurów i bezbłędnie wymawiały ich nazwy. Dowiedziały się jak odróżnić dinozaura mięsożernego od roslinożernego oraz znalazły odpowiedź na pytanie dlaczego dinozaury wyginęły. Podczas świetnej zabawy dzieci poznały znaczenie znaku większości i mniejszości i „nakarmiły” paszczaki glodozaury. Na koniec zamienili się w prawdziwych paleontologów i poszukiwali ukrytych w „skałach” dinozaurów. Podczas zabawy na świeżym powietrzy dzieci starały się złapać „ogon dinozaura”.

8Mar2018

8 marca przedszkolaki z gr IV świętowały Dzień Kobiet. Dzieci poznały tradycję tego święta oraz sposoby jego obchodzenia. Z tej okazji chłopcy wykonali dla swoich koleżanek piękne kwiaty oraz wspaniałe certyfikaty. W ciągu całego dnia chłopcy starali się być bardzo mili dla swoich koleżanek.