Gr IV

21Gru2017

21 grudnia pani Karolina (mama Rity) zorganizowała wraz z kilkoma rodzicami świetne warsztaty dekorowania bombek techniką decoupage. Dzieci samodzielnie wybierały wzór serwetki, jak chcą umieścić na swojej bombce, starannie go wycinały i rozwarstwiały. Następnie za pomocą fachowego kleju nanosiły swój obrazek na styropianową bombkę a całość wykańczały brokatami i cekinami. Na koniec umieściły własnoręcznie wykonaną bombkę na stojaku i przy pomocy rodziców zawiązały świąteczną kokardę. Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie atrakcyjnych warsztatów i poświęcony czas 🙂

19Gru2017

19.12.2017 r. dzieci z grupy IV zaprosiły swoich rodziców na spotkanie wigilijne. Z tej okazji dzieci przygotowały krótki występ artystyczny, podczas którego złożyły swoim rodzicom świąteczne życzenia, zaśpiewały kolędy i pastorałki i zatańczyły piękny taniec. W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty dekorowania pierników upieczonych przez dzieci. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, za który serdecznie dziękujemy zaangażowanym rodzicom.

18Gru2017

18 grudnia „Sówki” samodzielnie przygotowały pierniczki na spotkanie wigilijne z rodzicami. Nic tak nie daje satysfakcji jak coś zrobionego samodzielnie 🙂

13Gru2017

13 grudnia „Sówki” udały się z wizytą do miejskiej biblioteki. Dzieci zapoznały się z wyglądem biblioteki, poznały popularną literaturę dla dzieci i młodzieży. Każdy przedszkolak mógł poszukać wśród 11000 egzemplarzy, książki idealnej dla siebie. Dzieci dowiedziały się na jakich zasadach można wypożyczać książki. Na zakończenie każdy otrzymał magiczny znak z pieczątki i kolorową zakładkę do książki.

5Gru2017

5 grudnia „SÓWKI” ubierały swoją choinkę. Każde dziecko miało możliwość zawieszenia przyniesionej przez siebie ozdoby na gałązce. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zakup pięknej choinki i ozdób.

30Lis2017

30 listopada 2017 w IV grupie „Sówki” panowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

W naszej grupie ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Było lanie wosku, ustawianie bucików, przekłuwanie serduszek z imionami,  wrzucanie monet do miski z wodą.