Gr IV

19Cze2018

19 czerwca grupa IV kibicowała biało-czerwonym, grającym swój pierwszy mecz w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej 2018. Wszystkie „Sówki” przyszły ubrane w barwy narodowe. Dzieci dowiedziały się gdzie odbywają się mistrzostwa, nauczyły się odszukiwać na globusie Polskę i Rosję. Utrwaliły zasady Fair Play oraz ogólne zasady dotyczące gry w piłkę nożną. Tego dnia również w przedszkolu odbywał się Dzień Sportu. Dzieci miały przed sobą 8 zadań, które udało się wykonać w całości.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dla dzieci strojów.

24Maj2018

24 maja w grupie IV świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci przygotowały dla swoich rodziców piosenki, wierszyki, wyjątkowy taniec i własnoręcznie wykonane prezenty. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pysznych słodkości.

22Maj2018

22 maja „Sówki” udały się w odwiedziny do sąsiadującego z nami przedszkola na przedstawienie przygotowane przez grupę starszaków pt.: „Przyszła wiosna”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały pokaz artystyczny starszych kolegów. Po przedstawieniu dzieci wspólnie bawiły się w ogrodzie przedszkolnym.

18Maj2018

18 maja grupa IV udała się do Teatru Groteska na spektakl pt.: „Kukułcze jajo czyli ptasie przygody misia”. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem samego teatru oraz spektaklu, który obejrzały.

11Maj2018

11 maja „Sówki” udały się na warsztaty pt.: „Wiosna” do Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Dzieci zobaczyły jak dawniej wyglądała chata wiejska na zewnątrz i wewnątrz. Poznały ówczesne tradycje i ogromne przywiązanie do przyrody a w szczególności do pór roku. Pomogły zbudować gniazdo dla bociana. Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w warsztatach, podczas których przy pomocy bibuły i wody powstawały barwne kwiaty.

27Kwi2018

27 kwietnia grupa IV obchodziła uroczyście urodziny swojego kolegi. Z tej okazji urządziliśmy przyjęcie, na które Maks przyniósł ciasto i napoje. Dzieci utrwaliły zasady nakrywania do stołu oraz właściwego zachowania przy stole. Złożyły swojemu koledze życzenia i wspólnie zaśpiewali tradycyjne „sto lat”.