Gr III

14Mar2018

W roku szkolnym 2017/2018 dzieci z grupy Jeżyki wzięły udział w II edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Celem projektu było rozwijanie czytelnictwa wśród przedszkolaków oraz współpracy między przedszkolami.

W ramach projektu Miś Mufasa odwiedzał inne przedszkola biorące udział w projekcie, do naszego przedszkola natomiast przybywały misie z innych placówek. Dzieci witały się
z misiem, poznawały jego imię, przedszkole i dzieci z grupy z której przybył, a także oglądały dziennik podróży misia, a nauczycielka czytała wybraną przez dzieci książeczkę. Na koniec miś wraz z wypełnionym dzienniczkiem wyruszał do kolejnego przedszkola.

Certyfikat 2

13Mar2018

13 marca w naszej grupie odbyły się warsztaty kulinarne, które poprowadzili Państwo Justyna i Maciej Zdanowscy. Dzieci poznały egzotyczne owoce, dowiedziały się z jakiego pochodzą kraju, wykonały samodzielnie owocowe szaszłyki, a na koniec dostały smaczne truskawkowe lody 🙂 Dziękujemy Rodzicom Poli za tak wspaniale przygotowane warsztaty. Zapraszamy na następne 🙂

9Mar2018

9 marca naszą grupę odwiedził pan leśnik – dr inż. Marek Wajdzik. Zaproszony gość opowiadał dzieciom o swojej pracy, o lesie, o zwierzętach zamieszkujących to miejsce, o ich zwyczajach i potrzebach. Dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w lesie, a także w jaki sposób pomagać zwierzętom przetrwać zimę.

Dziękujemy Panu Markowi za wizytę i zapraszamy na kolejną.

8Mar2018

8 marca w ramach akcji czytelniczej „Rodzice – dzieciom” naszą grupę odwiedził Tata Antka, który przeczytał dzieciom książeczkę „Lwia straż”. Przedszkolaki otrzymały w prezencie kolorowanki, naklejki a także coś słodkiego. Dziękujemy panu Szymonowi za przeczytanie książeczki. Dzieci były zachwycone J

23Lut2018

23 lutego 2018 roku Leśne Duszki poznały zasady savoir-vivre dotyczące zachowań panujących w kuchni. Przedszkolaki dowiedziały się jak układa się sztućce do obiady i co oznaczają sposoby ustawienia sztućców na talerzu. Przy okazji dzieci samodzielnie stworzyły kanapki, poznając przy tym nowe smaki. W tym dniu w naszej sali mieliśmy pięcioro gości z grupy 4 , którzy wspólnie z nami tworzyli kanapki, dzięki uprzejmości leśnych duszków, którzy z miłą chęcią podzielili się przyniesionymi przez siebie produktami.

15Lut2018

15 lutego w ramach akcji czytelniczej „Rodzice – dzieciom” naszą grupę odwiedziła mama Julki, która przeczytała dzieciom książeczkę „Plastusiowy pamiętnik”, a następnie wraz z dziećmi wykonała tytułowego Plastusia. Dzieci były zachwycone. Dziękujemy pani Ani za przeczytanie książeczki i twórcze zajęcia.