Gr V

30Sty2018
W grupie V odbyły się zajęcia o POMAGANIU. Przedszkolaki zapoznały się z ideą pomagania. Mówiliśmy o tym dlaczego warto, komu trzeba i w jaki sposób pomagać. Dzieci chętnie wypowiadały na temat własnych doświadczeń związanych z tym tematem. Każde dziecko narysowało na dużym kartonie serduszko, bo jak dzieci same powiedziały „kto pomaga ma dobre serce”.
25Sty2018

W czwartek (25.01.2018), grupa V świętowała z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki dla swoich ukochanych Dziadków podsumowując swój występ tańcem. Na zakończenie nastąpiło wręczenie prezentów własnoręcznie dekorowanych przez dzieci. Uroczystość spotkała się z dużym uznaniem i aplauzem, a uśmiech nie schodził z twarzy zarówno z twarzy dzieci jak i Dziadków. Występ zwieńczył pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci.

21Gru2017
Spotkanie wigilijne – warsztaty połączone z częścią artystyczną. W poniedziałkowe popołudnie (18.12.2017), dzieci grupy V, wystąpiły przed rodzicami z krótką scenką artystyczną, Przedszkolaki odśpiewały świąteczne piosenki, tańczyły i recytowały wiersze. Na sali rozległ się duży aplauz ze strony gości. Po części artystycznej, odbyły się warsztaty – świąteczne dekoracje. Dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami i rodzeństwem, miały możliwość swobodnego tworzenia prac z różnych materiałów przygotowanych przez wychowawców. Dzięki pomysłowości przedszkolaków, powstały wspaniałe dekoracje, nie tylko na choinkę. Całości towarzyszyła bardzo miła atmosfera przy dźwiękach najbardziej znanych kolęd. Nie zabrakło także poczęstunku zorganizowanego przez rodziców i pierniczków, które zostały wykonane przez dzieci. Spotkanie zakończyło się wzajemnymi życzeniami z okazji zbliżających się świąt.
21Gru2017

Poniedziałek (18.12.2017) – dzień z ceramiką! Tego dnia w grupie Gumisiów panowało duże skupienie, a przy tym sporo pracy, ale za to jak przyjemnej. Dzieci modelowały z gliny różne kształty wskazywane przez panią prowadzącą zajęcia. Grupa z wielkim zaangażowaniem wykonywała kolejne polecenia zachowując staranność i dokładność. Do wykonania pracy, dzieci potrzebowały jedynie swoich rączek, natomiast do jej wykończenia – wykałaczkę. Teraz pozostało już tylko czekać, aż rękodzieła zostaną wypieczone w wysokiej temperaturze.

12Gru2017
W grudniu w naszym przedszkolu odbędzie się kiermasz świąteczny. Z tej okazji dzieci z naszej grupy zrobiły aniołki z masy solnej, które potem chętnie malowały farbami i ozdabiały brokatem.
5Gru2017
Ubieraliśmy razem choinkę. Rodzice sprezentowali dzieciom choinkę i razem mogliśmy ją przyozdobić różnymi ozdobami. Radości było co nie miara i wreszcie poczuliśmy atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.