Gr V

10Paź2018

10 października grupy V i VII udały się do Centrum Kultury Ruczaj na spotkanie muzyczne pt.: „Co wiecie o koncercie?”. Celem tych zajęć było przypomnienie dzieciom co to jest tzw. ”koncertowy savoir-vivre”, czyli jak się należy zachować w czasie specjalnego wydarzenia kulturalnego, jakim jest udział  w koncercie, z odpowiedzią na bardzo ważne pytanie: kiedy nie należy, a kiedy należy, wręcz trzeba, oklaskiwać wykonawców. Dzieci miały możliwość wysłuchania orkiestry symfonicznej, czyli takiej, która zazwyczaj gra  w filharmonii.

Nasze przedszkolaki były zachwycone koncertem jak i koncertowo spisały się z obowiązujących zasad savoir-vivre.

8Paź2018

8 października grupa IV rozpoczęła przygodę z „miską pełną witamin”. Dzieci za pomocą zmysłu dotyku, węchu i smaku poznały warzywa i owoce. Dowiedziały się, że owoce i warzywa mają mnóstwo witamin i powinniśmy je często zjadać. Warzywa posegregowaliśmy na te, które rosną pod ziemią i nad ziemią. Umyliśmy dokładnie warzywa oraz rączki, przygotowaliśmy potrzebne narzędzia i przystąpiliśmy do pracy. Efekt końcowy był bardzo smaczny i zaskoczył nawet największych „niejadków”. Po raz kolejny udowodniliśmy, że coś przygotowane własnoręcznie smakuje o wiele lepiej 🙂

1Paź2018

1 października Sówki świętowały Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów laurki z życzeniami  pięknymi rysunkami. Wspólnie odśpiewaliśmy Sto Lat, wręczyliśmy chłopcom prezenty i razem świetnie się bawiliśmy.

28Wrz2018

Korzystając z pięknej pogody Sówki wybrały się na jesienny spacer do pobliskiego parku w misją poszukiwania oznak jesieni oraz utrwalenia zasad bezpiecznego poruszania się po drodze i znajomości znaków drogowych. W trakcie spaceru dzieci znalazły mnóstwo ciekawych skarbów, które oczywiście zabraliśmy do naszego przedszkola.

25Wrz2018

25 września gr V uczestniczyła w warsztatach podróżniczych poświęconych Ameryce Południowej ze szczególnym uwzględnieniem Ekwadoru. Dzieci dowiedziały się, gdzie na Kuli Ziemskiej znajduje się Ameryka Południowa i zobaczyły dokładną lokalizację Ekwadoru. Przywitały się z podróżnikiem w języku hiszpańskim i zobaczyły jak wygląda tradycyjny strój turysty w Ekwadorze. Poznały gatunki zwierząt występujące w Ameryce Południowej i z ogromną chęcią pokolorowały sylwety tych zwierząt oraz wspólnie z przewodnikiem umieściły je na mapie Ameryki Południowej. Sówki poznały zwyczaje i rytm dnia ekwadorskich dzieci, zobaczyły fotografie z ich codziennego życia. Warsztaty wszystkim bardzo się podobały i dostarczyły mnóstwo ciekawej wiedzy.

24Wrz2018

24 września gr V powitała jesień. Dzieci wysłuchały listu napisanego do nich przez Panią Jesień, rozpoznawały dary jesieni, doskonaliły umiejętność dokonywania analizy sylabowej wyrazu. Sówki dzielnie poradziły sobie również z określeniem głoski w nagłosie i wygłosie wyrazów. Razem z Panią Jesienią rozpoznawały dźwięki jesieni, naśladowały ruch wirujących i spadających listków. Na zakończenie każdy mały artysta wybrał swój ulubiony listek i zamienił go w coś niezwykłego przy pomocy plasteliny, kredki, pisaka.