Gr V

30Kwi2019

30 kwietnia w naszej grupie świętowaliśmy urodziny Maksia 🙂 Z tej okazji życzymy wszystkiego najlepszego 🙂

5Kwi2019

5 kwietnia grupa „Sówki” udała się na konkurs wokalno-recytatorski „5 minut przedszkolaka” do Domu Kultury Podgórze we Wróblowicach. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ wpłynęło aż 70 zgłoszeń.

Dzieci z naszej grupy przygotowały wiersze oraz piosenki.Troje dzieci spróbowało swoich sił w recytacji wierszy Jana Brzechwy: Kubuś „Smok”, Rita „Entliczek-pentliczek”, Noemi „Na straganie”.  Solistka Oliwka zaprezentowała piękny utwór Zbigniewa Wodeckiego „Opowiadaj mi tak”.

Cała grupa zaprezentowała utwór zespołu Chór bez batuty „Zakochani na wiosnę” i tym występem zdobyła wyróżnienie w kategorii zespoły 5-6 lat.

Zespół w składzie Lenki, Gabrysi, Sary, Łucji, Rity i Noemi zaprezentował piosenkę Urszuli „Maszeruje wiosna” zdobywając tym samym II miejsce w kategorii zespoły 5-6 lat.

Udział w tego typu konkursach daje możliwość przełamania swoich nieśmiałości/lęków i znacznie podnosi samoocenę dzieci. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i sukcesu.

13Mar2019

13 marca Sówki udały się na wycieczkę do Muzeum Inżynierii Miejskiej na warsztaty pt.: „Magnesy”. Dzieci poznały działanie magnesów i ich zastosowanie w codziennym życiu. Miały możliwość samodzielnego sprawdzenia ich działania. Każdy przedszkolak wykonał swój własny magnes na lodówkę. Po zakończonych warsztatach grupa udała się na wystawę „Stare tramwaje” gdzie podziwiała zgromadzone „eksponaty”.  Możliwość wejścia do wagonów tramwajów sprawiła przedszkolakom wiele radości.

14Lut2019

14 luty to wyjątkowy dzień również dla przedszkolaków. Jest to niepowtarzalna okazja do tego by porozmawiać o tym, co to według dzieci jest MIŁOŚĆ  i jak ją możemy okazywać. Tego dnia „Sówki” pamiętały o tym, by być dla siebie miłym i uprzejmym. Zadaniem każdego przedszkolaka było zrobienie coś dla drugiej osoby. Wspólnie zatańczyliśmy również taniec, podczas którego musieliśmy pilnować by żadne serduszko nie spadło na ziemię. Słodkim akcentem tego dnia było wykonanie przez dzieci lizaków z ciasta francuskiego, które ze smakiem zostały zjedzone tuż po upieczeniu.

13Lut2019

13 lutego grupa V udała się na wycieczkę do kina „Kika” na filmiki oparte na bajeczkach z cyklu „Basia”. Dzieci mogły zobaczyć jak główna bohaterka zmaga się z problemami takimi samymi jakie spotykają każdego przedszkolaka. Projekcję filmową poprzedziło czytanie bajeczki o słoniku, który bardzo chciał mieć swój własny pokoik, po to by jego młodszy bart mu nie przeszkadzał.