Gr V

26Mar2018
Warsztaty Wielkanocne w grupie Gumisiów. 26.03.2018 (poniedziałek), w godzinach popołudniowych, odbyło się spotkanie grupy V wraz z Rodzicami. Zarówno dzieci, jak i rodzice, mocno zaangażowali się prace twórcze. Wychowawczynie grupy przygotowały rekwizyty oraz materiały do wykonania ozdób. Materiały pokazowe przedstawiały między innymi zające ze skarpetek, z łyżek plastikowych, pisanki w różnym wydaniu. Na zajęciach powstały nie tylko wskazane pomysły, ale także to, co podpowiadała wyobraźnia. Warsztatom towarzyszyła muzyka wielkanocna oraz przysmaki przygotowane przez rodziców. Oby te święta, były tak radosne, jak nasze spotkanie!

22Mar2018

Dnia 22.03.2018, grupa V po wysłuchaniu opowiadania o Marzannie, przystąpiła do najbardziej wyczekiwanego momentu – lepienie z ciastoliny. Z początkowych warstw ciastoliny, dzieci uformowały kształty, z których stworzyły Marzannę. Zabawa z ciastem przyniosła wiele radości.

22Mar2018

Wiosna ach to ty! Dziś (22.03.2018 – czwartek), obchodzimy w naszym przedszkolu Zielony Dzień. Witamy wiosnę z wielką radością. Grupa Gumisiów wcześniej rozpoczęła przygotowania na ten wielki dzień, by móc godnie powitać wyczekiwaną porę roku. Nie zabrakło również Marzanny oraz kolorowych dekoracji. Przedszkolaki uczestniczyły w pochodzie z transparentami po całym przedszkolu, odwiedzając inne grupy.

15Lut2018

Pomocny przedszkolak. W piątek (15.02.2018), dzieci z grupy V – „Gumisie”, uczestniczyły w zajęciach na temat ubóstwa, empatii, postaw altruistycznych zwracając uwagę na rolę wolontariatu i chęć pomagania. Dzieci wzięły aktywny udział w pogadance przeprowadzonej przez nauczyciela, udzielając odpowiedzi na pytania, czy należy pomagać, komu, dlaczego oraz w jaki sposób. Dzieci rozumieją potrzebę pomagania, opowiadając również o własnych doświadczeniach. Na zajęciach, przedszkolaki porównywały zdjęcia dzieci zamożnych i ubogich, wcielały się w role potrzebujących oraz to, jakie uczucia im towarzyszą. Oprócz tego, chętne dzieci brały udział w krótkich scenkach ukazujących, jak możemy pomagać innym. Dzieci doskonale wiedzą, jak należy reagować w różnych sytuacjach, są chętne do niesienia pomocy. Praca plastyczna – „pomagam” odwzorowuje to bardzo dokładnie, a zajęcia o pomaganiu w naszej grupie, doświadczamy codziennie!

14Lut2018

Środa (14.02.2018) WALENTYNKI w grupie „Gumisie”. Dzień miłości, szacunku, uśmiechu, który zagościł w naszej grupie. Z okazji tego święta, dzieci brały udział w różnych zabawach, konkursach, tańcach. Dowiedziały się, jak dawniej obchodzono owe święto, a także co najważniejsze, co ich czeka w przyszłości i kto jako pierwszy odnajdzie swoją wybrankę serca. Zajęcia podsumowały prace plastyczne z wykorzystaniem serduszek, a także techniczne – „serce na patyku”. Dzieci z dużym zaangażowaniem i dokładnością wykonały prace, które pięknie ozdobiły całą tablicę.

30Sty2018
W grupie V odbyły się zajęcia o POMAGANIU. Przedszkolaki zapoznały się z ideą pomagania. Mówiliśmy o tym dlaczego warto, komu trzeba i w jaki sposób pomagać. Dzieci chętnie wypowiadały na temat własnych doświadczeń związanych z tym tematem. Każde dziecko narysowało na dużym kartonie serduszko, bo jak dzieci same powiedziały „kto pomaga ma dobre serce”.