Gr V

5Cze2018

Występ z okazji Dnia Mamy i Taty w grupie „Gumisie”, odbył się 05.06.2018 (wtorek). Przedszkolaki zaprezentowały wiersze i piosenki, również w języku angielskim. Dzieci wykazały duże zaangażowanie w przeprowadzeniu występu dla swoich rodziców. Koncert z wykorzystaniem instrumentów, uwiecznił całe przedstawienie. Na koniec pozostało już tylko wręczenie prezentów i duży aplauz ze strony rodziców dzieci.

23Maj2018

23.05.2018 (środa) – zajęcia z masą solną. Przygotowania grupy „Gumisiów” przed dniem Mamy i Taty właśnie ruszyły! Szykowanie upominków dla kochanych Rodziców, to sama przyjemność. Zajęcia z masą solną, czyli ugniatanie ciasta, wałkowanie, odciskanie foremką wzoru, mogłyby trwać cały dzień. Dzieci precyzyjnie i dużą dokładnością wykonywały swoje prace. Jednak efekt końcowy, rodzice będą mogli zobaczyć po uroczystości Dnia Mamy i Taty. I to nie koniec niespodzianek!

14Maj2018
Wycieczka do Carrefour`a odbyła się w poniedziałek (14.05.2018). Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem hipermarketu od strony piekarni, pracy kasjera oraz zarządzania. Podczas zwiedzania dzieci spędziły czas na dziale z zabawkami i słodyczami. Wybrane przez siebie produkty umieszczały w koszyku a następnie korzystały z kas samoobsługowych. Dużą atrakcją była możliwość wcielenia się w rolę kasjera przy prawdziwych kasach. W punkcie obsługi klienta, każde z dzieci dostało pamiątkowe ksero własnych rączek. W piekarni przedszkolaki obserwowały przygotowywanie wypieków od podstaw, pracę piekarzy i cukierników, rozpoznawały nasiona, maszyny do wrabiania ciasta, piece. Po obserwacjach, dzieci przystąpiły do działania. Dekoracja babeczek i degustacja, wycinanie ciasteczek. Na koniec, dzieci spotkały się z dyrektorem sklepu, a z jego gabinetu mogły obserwować cały sklep. Wycieczka była bardzo intensywna, ciekawa i niezapomniana.

9Maj2018

Dnia 09.05.2018 (środa), grupa Gumisiów wybrała się na wycieczkę do restauracji „Łemkowski Gar”. Na wstępie, dzieci poznały historię powstania restauracji i zapoznały się z wyglądem sali jadalnej. Następnie grupa udała się do pomieszczenia, z którego wydawane są posiłki. Później przedszkolaki zmierzyły się z produkcją słodkich wypieków. Przygotowywanie owsianych ciasteczek dostarczyło dzieciom dużo radości. Spotkanie zakończyło się degustacją przygotowanych wcześniej wypieków.

26Kwi2018

26.04.2018 (czwartek) – Spotkanie z Malarzem. Grupa Gumisiów gościła pana Jacka, który wprowadził dzieci w świat sztuki malarskiej. Przedszkolaki miały okazję podziwiać dzieła, które były wystawiane w galerii sztuki. Malarz opowiedział dzieciom o technikach malarskich, różnorodności papieru oraz pędzli. Grupa zaznajomiła się z przykładowymi farbami, pastelami oraz kredkami. Artysta udzielił rad, jak należy zabrać się do wykonania pracy i wykonał obraz dla dzieci. Tego dnia przedszkolaki miały możliwość przedstawienia swoich umiejętności, rysując na kartce przy wykorzystaniu kredek akwarelowych.

23Kwi2018

Dnia 23.04.2018 (poniedziałek), grupa Gumisie wybrała się na wycieczkę do Teatru Groteska na przedstawienie „Kot w butach”. Spektakl wniósł sporo emocji u młodych widzów – rzecz jasna, tych pozytywnych i na pewno jeszcze tu wrócimy.