Gr V

20Cze2018

Dzień z ciastoliną! W środę (20.06.2018), odbyły się zajęcia z wykorzystaniem ciastoliny Play doh. Tematem przewodnim był tort urodzinowy. Po przekazaniu wskazówek przez nauczyciela, dzieci samodzielnie przygotowały swoje ciasto, dekorując je według własnego pomysłu. Wynik finałowy wyszedł znakomicie!

5Cze2018

Występ z okazji Dnia Mamy i Taty w grupie „Gumisie”, odbył się 05.06.2018 (wtorek). Przedszkolaki zaprezentowały wiersze i piosenki, również w języku angielskim. Dzieci wykazały duże zaangażowanie w przeprowadzeniu występu dla swoich rodziców. Koncert z wykorzystaniem instrumentów, uwiecznił całe przedstawienie. Na koniec pozostało już tylko wręczenie prezentów i duży aplauz ze strony rodziców dzieci.

23Maj2018

23.05.2018 (środa) – zajęcia z masą solną. Przygotowania grupy „Gumisiów” przed dniem Mamy i Taty właśnie ruszyły! Szykowanie upominków dla kochanych Rodziców, to sama przyjemność. Zajęcia z masą solną, czyli ugniatanie ciasta, wałkowanie, odciskanie foremką wzoru, mogłyby trwać cały dzień. Dzieci precyzyjnie i dużą dokładnością wykonywały swoje prace. Jednak efekt końcowy, rodzice będą mogli zobaczyć po uroczystości Dnia Mamy i Taty. I to nie koniec niespodzianek!

14Maj2018
Wycieczka do Carrefour`a odbyła się w poniedziałek (14.05.2018). Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem hipermarketu od strony piekarni, pracy kasjera oraz zarządzania. Podczas zwiedzania dzieci spędziły czas na dziale z zabawkami i słodyczami. Wybrane przez siebie produkty umieszczały w koszyku a następnie korzystały z kas samoobsługowych. Dużą atrakcją była możliwość wcielenia się w rolę kasjera przy prawdziwych kasach. W punkcie obsługi klienta, każde z dzieci dostało pamiątkowe ksero własnych rączek. W piekarni przedszkolaki obserwowały przygotowywanie wypieków od podstaw, pracę piekarzy i cukierników, rozpoznawały nasiona, maszyny do wrabiania ciasta, piece. Po obserwacjach, dzieci przystąpiły do działania. Dekoracja babeczek i degustacja, wycinanie ciasteczek. Na koniec, dzieci spotkały się z dyrektorem sklepu, a z jego gabinetu mogły obserwować cały sklep. Wycieczka była bardzo intensywna, ciekawa i niezapomniana.

9Maj2018

Dnia 09.05.2018 (środa), grupa Gumisiów wybrała się na wycieczkę do restauracji „Łemkowski Gar”. Na wstępie, dzieci poznały historię powstania restauracji i zapoznały się z wyglądem sali jadalnej. Następnie grupa udała się do pomieszczenia, z którego wydawane są posiłki. Później przedszkolaki zmierzyły się z produkcją słodkich wypieków. Przygotowywanie owsianych ciasteczek dostarczyło dzieciom dużo radości. Spotkanie zakończyło się degustacją przygotowanych wcześniej wypieków.

26Kwi2018

26.04.2018 (czwartek) – Spotkanie z Malarzem. Grupa Gumisiów gościła pana Jacka, który wprowadził dzieci w świat sztuki malarskiej. Przedszkolaki miały okazję podziwiać dzieła, które były wystawiane w galerii sztuki. Malarz opowiedział dzieciom o technikach malarskich, różnorodności papieru oraz pędzli. Grupa zaznajomiła się z przykładowymi farbami, pastelami oraz kredkami. Artysta udzielił rad, jak należy zabrać się do wykonania pracy i wykonał obraz dla dzieci. Tego dnia przedszkolaki miały możliwość przedstawienia swoich umiejętności, rysując na kartce przy wykorzystaniu kredek akwarelowych.