Gr VI

18Kwi2018

18 kwietnia Leśne Duszki wybrały się w odwiedziny do miejskiej biblioteki, na ulicę Zachodnią. Tym razem Pani bibliotekarka opowiedziała przedszkolakom o twórczości Jana Brzechwy. Na zakończenie zajęć wspólnie recytowaliśmy wiersze i śpiewaliśmy piosenki.

17Kwi2018

17 kwietnia odbyło się w grupie Leśnych Duszków kolejne spotkanie z cyklu: ” Biblioteka Przedszkolaka”. Tym razem bajkę o ” Dziadku działkowiczu” czytała babcia Lenki Krawczyk. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały bajki, a następnie wykonały kolejną stronę książki. Dziękujemy za odwiedziny i poświęcony nam czas:)

11Kwi2018

11.04.2016 roku grupę Leśnych Duszków odwiedziła mama Frania Hryszczyszyna, która przeczytała dzieciom książeczki , miedzy innymi: ” Przygody Tupcia Chrupcia”. Przedszkolaki z zaciekawieniem uśmiechem na twarzy słuchały czytanych historii. Dziękujemy za przybycie:)

28Mar2018

28.03.2018 grupa 6 ” Leśne Duszki ” wybrała się na wycieczkę do Obserwatorium astronomicznego w Niepołomicach. Przedszkolaki podczas wycieczki utrwaliły wcześniej poznane informacje dotyczące kosmosu, ale także dowiedziały się wielu ciekawych nowych rzeczy. Dzieci wzięły udział w Gwiezdnej przygodzie, podczas której brały udział w seansie. Poznały różne nazwy gwiazd, dowiedziały się, dla czego gwiazdy różnią się kolorem. Leśne Duszki stworzyły również własne komety, które zabraliśmy później do swoich domów.

27Mar2018

27 marca 2018 roku w grupie 6 ” Leśne Duszki” odbyła się uroczysta inauguracja programu ” Biblioteka Przedszkolaka”. Do naszej grupy zawitał gość- przemiła Pani ze skrzynią pełną prezentów. Przedszkolaki dostały 10 książeczek, zakładki do książek, dyplom. Podczas warsztatów leśne duszki tworzyły własne autoportrety używając do tego różnych liter. Następnie babcia Bartka przeczytała jedną książeczkę, której dzieci uważnie słuchały. Następnie Leśne Duszki tworzyły okładki do swoich książek. Zajęcia bardzo nam się podobały. Dziękujemy

23Mar2018

Od 1- 23 marca 2018 roku dzieci i rodzice z grupy 6 brały udział w akcjach charytatywnych przed świętami Wielkanocnymi.

Zorganizowane były 2 zbiórki:

1 akcja: Dla domu samotnej matki w Krakowie- zbieraliśmy artykuły potrzebne do pielęgnacji dzieci: mokre chusteczki, emolienty, pampersy, ale także ubranka. Jeden rodzic z grupy podarował nawet fotelik samochodowy.

2 akcja: była zorganizowana , aby pomóc starszej babci , która sama opiekowała się 6 letnią wnuczką: zebraliśmy mnóstwo artykułów spożywczych, środków czystości, materiałów papierniczych, tornister i dużo ubranek 🙂

Dziękujemy wszystkim leśnym duszkom i ich rodzicom za udział w akcji.