Gr VI

17Gru2018

Dnia 19.12.2018 (środa), grupa VI zaprezentowała tradycyjne jasełka dla rodziców. Zgromadzeni goście mogli poczuć magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Aktorzy bezbłędnie odegrali swoje role dodatkowo urozmaicając występ licznymi piosenkami i tańcami. To wyjątkowe popołudnie zakończyliśmy świątecznymi życzeniami i pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez mamę Amira. Wszystkim nieobecnym, również składamy najlepsze życzenia świąteczne.

17Gru2018

30Lis2018

Dnia 30.11.2018 (piątek), grupa VI obchodziła Andrzejki. Wspólna zabawa przy muzyce, rzut monetą do wiaderka, lanie woskiem przyniosło dzieciom dużo radości. Dzieci dowiedziały się też, co ich czeka w przyszłości, kto jako pierwszy wyjdzie za mąż/ożeni się i jakie imię będzie miała wybranka serca. Zabawa andrzejkowa zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców dzieci.

23Lis2018

23.11.2018 (piątek), w grupie VI, obchodziliśmy światowy dzień pluszowego misia. Tego dnia, dzieci przyniosły swoje ulubione misie. Przedszkolaki wraz z pluszakami uczestniczyły w konkursach, zabawach tanecznych, degustacji miodu, tworzenia pracy plastycznej, a także oglądały bajkę o misiu uszatku. Dzień był wyjątkowy i każde z dzieci zasłużyło na medal przyjaciela pluszowego misia.

30Paź2018
We wtorek (30.10.2018), w grupie V i VI odbyły się warsztaty stomatologiczne. Odwiedził nas wyjątkowy gość – smok Bartek wraz ze swoimi opiekunkami. Na zajęciach, dzieci dowiedziały się co to jest próchnica, dlaczego zęby się psują oraz jak prawidłowo należy je czyścić. Dowiedzieliśmy się także, że powinniśmy unikać m.in. lizaków, żelowych cukierków, a przede wszystkim chipsów, gdyż powodują, że ząbki zaczynają się psuć. W ramach działań praktycznych przedszkolaki miały możliwość wcielić się w rolę stomatologa, samodzielnie wyszczotkować sztuczne zęby,  założyć plombę oraz ją utwardzić. Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wierzymy, że spotkanie to zmotywuje najmłodszych do systematycznego dbania o swoje zęby i chętnie będą je kontrolować u dentysty.