Gr VI

17Paź2018

Popołudniowe czytanie. Dziś (17.10.2018), gościem na popołudniowe czytanie dzieciom była mama Huberta. Tym razem grupa VI poznała ciekawe losy nudzimisia z serii „Nudzimisie” R. Klimczaka. Dzieci z zainteresowaniem słuchały książki i teraz już wiedzą, że: „Kiedy się nudzisz, wołaj nudzimisia. Wrota Nudzimisiowa już otwarte!” Zajęcia zostały zakończone słodką niespodzianką od mamy chłopca.

15Paź2018

W poniedziałek (15.10.2018) w grupie VI, odbyły się zajęcia warsztatowe z udziałem specjalnego gościa – mamy Amira z naszej grupy. Tematem przewodnim zajęć były zapasy w spiżarni. Pani Kasia zaprezentowała dzieciom różne rodzaje przetworów, m.in. dżemy, kompoty, ogórki, paprykę konserwową i wiele innych. W czasie zajęć przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób przyrządza się przetwory i jakie jest ich zastosowanie. Niemniej jednak, największą frajdę sprawiła dzieciom degustacja dżemów i konfitur na specjalnie przygotowanych przez Panią Kasię naleśniczkach bądź wafelkach.

11Paź2018

„Ważenie dawniej i dziś” – spotkanie z mamą Borysa

11.10.18r. naszą grupę odwiedziła mama Borysa, która przeprowadziła ciekawe zajęcia: dzieci zobaczyły wagę, której używano do ważenia w dawnych czasach, miały też okazję zważyć na niej prawdziwe produkty i przedmioty. Ponadto dzieci poznały współczesną wagę kuchenną oraz wagę, na której mogły zważyć siebie. Dziękujemy za wspaniałą zabawę i naukę!

11Paź2018

Dnia 11.10.2018 (czwartek), grupę Gumisiów odwiedziła jedna z mam dzieci na popołudniowe czytanie książki. Tym razem przedszkolaki zapoznały się z ciekawymi przygodami Basi, bohaterki książki „Basia” Z. Staneckiej . Dziękujemy za wizytę!1

9Paź2018
Owocowa bomba witaminowa! Dziś (09.10.2018), grupa VI przygotowała sok owocowy. Obrane i pokrojone w kawałki owoce – jabłka, gruszki, winogron, kiwi, cytryna, a nawet kilka warzywek: marchewki i burak, dzieci wrzucały do sokowirówki, by móc uzyskać pyszny, zdrowy sok. Każde z przedszkolaków dołożyło wszelkich starań, by jak najlepiej go przygotować. Po wykonanej pracy, pozostało już tylko delektować się smakiem świeżo wyciśniętych owoców.

5Paź2018

Dzień Uśmiechu 05.10.2018 (piątek). Tego dnia, grupa „Gumiesie” poznała losy Radoślinka – wesołego ludzika, który zawsze był radony i pełen energii. Dzieci pracując w zespołach, tworzyły domki dla nowego przyjaciela z różnych klocków, natomiast pod koniec zajęć wykonały pracę plastyczną pt „Radoślinek”