Gr VII

26Cze2018

W dniu 26.06.2018 r., o godzinie 13:15 dzieci z grupy VII miały okazję uczestniczyć w interaktywnych warsztatach „Jestem Eko-Przedszkolakiem w Krakowie” organizowanych przez Urząd Miasta, wydział

Celem spotkania była edukacja ekologiczna dzieci w zakresie ochrony środowiska naturalnego ze szczególnym uwzględnieniem zasady segregacji śmieci, a także rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Porozmiawiano również o problemie smogu w Krakowie i wspólnie szukano rozwiązań dla tego zjawiska. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w zakresie omawianych tematów, a dzięki wspólnym zabawom i śpiewom mamy nadzieję, że wszystkie informacje zostały też dobrze zapamiętane.

16Maj2018

Warsztaty pt. „Bakterie i wirusy” poprowadzone przez p. mgr Ewę Banach – nauczyciela biologi oraz chemii w Niepublicznej Szkole Chrześcijańskiej „Uczeń”.

20Kwi2018

20.04.18 czwórka przedszkolaków z naszej grupy uczestniczyła w Międzyprzedszkolnym Konkursie „Bezpieczny przedszkolak 2018” organizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 5 w Krakowie. Dzieci musiały wykazać się wiedzą w zakresie bezpieczeństwa w domu, na drodze, w kontaktach że zwierzętami, osobami nieznajomymi itp., a także uczestniczyły w konkurencjach ruchowych wymagających dokładności i sprytu. Przedszkolaki bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami i walczyły dzielnie do samego końca.

13Kwi2018

Przez ostatni tydzień rozmawialiśmy z dziećmi o teatrze. Dzieci uczestniczyły w zabawach teatralnych, pantomimicznych, dowiedziały się jakie są rodzaje lalek teatralnych, poznały nowe nazwy związane z życiem w teatrze, a także dowiedziały się jak należy zachować się w teatrze. Pewnego dnia, dzieci wykonały własne maski teatralne, których tworzenie pobudziło ich kreatywność oraz wywołało dużo radości. Dzieci wymieniały się wzajemnie maskami i w trakcie zabaw dowolnych tworzyły różne zabawy teatralne. Czy rodzice rozpoznają swoje pociechy za teatralnymi maskami? 🙂

10Kwi2018

W dniu 10.04 grupa 7 wyruszyła w niezwykła podróż do najdalszych zakątków kosmosu.  A wszystko to dzięki przenośnemu planetarium, które gościliśmy w naszym przedszkolu.

26Mar2018

Dnia 26.03.18 w grupie VII odbyły się warsztaty dekoracji tortu i babeczek przygotowane przez jedną z mam naszej grupy. Dzieci przygotowały wspólny tort wielkanocny, formując ozdoby do tortu, a następnie każdy udekorował swoje babeczki. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w warsztatach i po wykonanej pracy z wielką radością skosztowały swoich przygotowanych słodkości.