Gr VII

13Kwi2018

Przez ostatni tydzień rozmawialiśmy z dziećmi o teatrze. Dzieci uczestniczyły w zabawach teatralnych, pantomimicznych, dowiedziały się jakie są rodzaje lalek teatralnych, poznały nowe nazwy związane z życiem w teatrze, a także dowiedziały się jak należy zachować się w teatrze. Pewnego dnia, dzieci wykonały własne maski teatralne, których tworzenie pobudziło ich kreatywność oraz wywołało dużo radości. Dzieci wymieniały się wzajemnie maskami i w trakcie zabaw dowolnych tworzyły różne zabawy teatralne. Czy rodzice rozpoznają swoje pociechy za teatralnymi maskami? 🙂

10Kwi2018

W dniu 10.04 grupa 7 wyruszyła w niezwykła podróż do najdalszych zakątków kosmosu.  A wszystko to dzięki przenośnemu planetarium, które gościliśmy w naszym przedszkolu.

26Mar2018

Dnia 26.03.18 w grupie VII odbyły się warsztaty dekoracji tortu i babeczek przygotowane przez jedną z mam naszej grupy. Dzieci przygotowały wspólny tort wielkanocny, formując ozdoby do tortu, a następnie każdy udekorował swoje babeczki. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w warsztatach i po wykonanej pracy z wielką radością skosztowały swoich przygotowanych słodkości.

22Mar2018

Dnia 22.03 w całym przedszkolu obchodzony był zielony dzień.  W gr.VII dzieci wraz z nauczycielkami również witały nową porę roku – wiosnę. Tego dnia dzieci miały okazję uczestniczyć w wiosennych zabawach muzyczno-ruchowych z wykorzystaniem muzycznych boom-boom rurek oraz chustek do tańca. Następnie dzieci musiały wykazać się dużą sprawnością w zabawie z kolorowymi piłkami. W ramach zielonego dnia dzieci wykonały również pracę plastyczną na konkurs pt. „Zły Smogu! Wiem Jak Ciebie Pokonać!”. Dzieci wspólnie szukały sposobu jak można walczyć ze smogiem. Swoje pomysły przelały na prace.

12Mar2018

Dnia 12.03.18 grupa VII uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Historycznego w Krakowie – Pałacu Krzysztofory. Dzieci miały okazję poznać podstawowe krakowskie legendy, brały udział w scenkach dramowych,  w których wcielały się w rolę postaci z legend, oglądnęły również podziemia muzeum poznając historię legendy skarbów krzysztoforskich, a na końcu wykonali kolorowankę smoka wawelskiego. Przy okazji dzieci zobaczyły sukiennice oraz kościół Mariacki. Dużą radością wśród dzieci cieszyły się również dorożki krakowskie zdobiące rynek Krakowa.

22Lut2018

Dnia 22.02 dzieci z grupy VII zapoznały się z kolejną książką autorstwa pani Magdy Grucy „Przygody Fenka-Złość”. Dzieci z wielką radością poznały kolejne przygody ulubionego bohatera książeczek – Fenka. Po wysłuchaniu bajki każde z dzieci szukało sposobów jak można radzić sobie ze złością i wspólnie z nauczycielem ustalali, które z nich warto stosować, a które z nich nie są właściwe. Następnie dzieci uczestniczyły w zabawie rozwijającej ich twórczość i kreatywność. Zadaniem dzieci było wykonanie farbami ilustracji do znanych im bajek o Fenku na rozciągniętej folii spożywczej. Dzieci malowały postać Fenka oraz przyjaciela Maksa, inspirowały się ilustracjami z książek, ale również same wymyślały jakie przygody mógłby mieć ich książkowy przyjaciel. Malowanie sprawiło dzieciom dużo radości i było dla nich ciekawym doświadczeniem. Zdjęcia wykonanych obrazków zostały wysłane do autorki książek – pani Magdy Grucy, która bardzo się ucieszyła i podziękowała wszystkim dzieciom za niespodziankę.