Gr VII

16Maj2018

Warsztaty pt. „Bakterie i wirusy” poprowadzone przez p. mgr Ewę Banach – nauczyciela biologi oraz chemii w Niepublicznej Szkole Chrześcijańskiej „Uczeń”.

20Kwi2018

20.04.18 czwórka przedszkolaków z naszej grupy uczestniczyła w Międzyprzedszkolnym Konkursie „Bezpieczny przedszkolak 2018” organizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 5 w Krakowie. Dzieci musiały wykazać się wiedzą w zakresie bezpieczeństwa w domu, na drodze, w kontaktach że zwierzętami, osobami nieznajomymi itp., a także uczestniczyły w konkurencjach ruchowych wymagających dokładności i sprytu. Przedszkolaki bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami i walczyły dzielnie do samego końca.

13Kwi2018

Przez ostatni tydzień rozmawialiśmy z dziećmi o teatrze. Dzieci uczestniczyły w zabawach teatralnych, pantomimicznych, dowiedziały się jakie są rodzaje lalek teatralnych, poznały nowe nazwy związane z życiem w teatrze, a także dowiedziały się jak należy zachować się w teatrze. Pewnego dnia, dzieci wykonały własne maski teatralne, których tworzenie pobudziło ich kreatywność oraz wywołało dużo radości. Dzieci wymieniały się wzajemnie maskami i w trakcie zabaw dowolnych tworzyły różne zabawy teatralne. Czy rodzice rozpoznają swoje pociechy za teatralnymi maskami? 🙂

10Kwi2018

W dniu 10.04 grupa 7 wyruszyła w niezwykła podróż do najdalszych zakątków kosmosu.  A wszystko to dzięki przenośnemu planetarium, które gościliśmy w naszym przedszkolu.

26Mar2018

Dnia 26.03.18 w grupie VII odbyły się warsztaty dekoracji tortu i babeczek przygotowane przez jedną z mam naszej grupy. Dzieci przygotowały wspólny tort wielkanocny, formując ozdoby do tortu, a następnie każdy udekorował swoje babeczki. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w warsztatach i po wykonanej pracy z wielką radością skosztowały swoich przygotowanych słodkości.

22Mar2018

Dnia 22.03 w całym przedszkolu obchodzony był zielony dzień.  W gr.VII dzieci wraz z nauczycielkami również witały nową porę roku – wiosnę. Tego dnia dzieci miały okazję uczestniczyć w wiosennych zabawach muzyczno-ruchowych z wykorzystaniem muzycznych boom-boom rurek oraz chustek do tańca. Następnie dzieci musiały wykazać się dużą sprawnością w zabawie z kolorowymi piłkami. W ramach zielonego dnia dzieci wykonały również pracę plastyczną na konkurs pt. „Zły Smogu! Wiem Jak Ciebie Pokonać!”. Dzieci wspólnie szukały sposobu jak można walczyć ze smogiem. Swoje pomysły przelały na prace.