Gr VIII

20Kwi2018

W piątek 20 kwietnia 2018 r. dzieci z grupy VIII były w teatrze „Groteska” na przedstawieniu „Kot w butach”.  Zabawa była świetna, przedstawienie bardzo się podobało.

17Kwi2018

We wtorek 17 kwietnia 2018 r., w dniu czytania książek przez rodziców, odwiedziła grupę VIII pani Małgorzata Pielka mama Fabiana. Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanej lektury.

6Kwi2018

Dzisiaj czyli w piątek 6 kwietnia 2018 r. dzieci z grupy VIII spotkały się z podróżnikiem. Poznały nowy, nieznany kraj Indie. Dowiedziały się, że w Indiach powstała joga, jak wyglądają zabawki małych Hindusów, jak wygląda i w jaki sposób zakłada się narodowy strój – sari i sprawdziły czy potrafią chodzić po gwoździach jak prawdziwi fakirzy. Dziękujemy podróżniku.

28Mar2018

W środę 28 marca 2018 odbyły się w grupie VIII zajęcia otwarte dla rodziców. W część pierwszą stanowiły warsztaty zdobienia pisanek dekupażem, w drugiej części były wspólne zabawy i konkursy związane z Wielkanocą.

28Mar2018

28 marca 2018 roku w grupie VIII gościł podróżnik i prezentował dzieciom północnoafrykański kraj Maroko. Były opowieści o mieszkańcach i ich sposobie ubierania się, rytuał picia herbaty i próbowanie (bardzo smakowała!!), można było dotknąć piasku z pustyni saharyjskiej, powąchać marokańskich perfum i zagrać na instrumentach.

16Mar2018

16 marca wspólnie z grupą IV oglądaliśmy prezentację o dinozaurach. Dzieci poznały nazwy dinzoaurów roślinożernych i mięsożernych, ich miejsce występowania, cechy charakterystyczne oraz sposób życia. Na koniec na dzieci czekały zadania, które polegały na poprawnym ułożeni dinozaurów w szeregu od najmniejszego do największego, od najwyższego do najniższego, przeliczeniu ile dinozaurów znajduje się w każdym zbiorze.