Grupa III Ogłoszenia

12Mar2018

Szanowni Państwo,

13 marca 2018 r. o godzinie 16:00 odbędzie się  zebranie z rodzicami,  podczas którego zostanie omówiona wprowadzana przez przedszkole innowacja pedagogiczna pt.: „W krainie emocji”. Zebranie odbędzie się w sali nr VII.

23Lis2017

„Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie…”(Jim Trelease)

Doceniając wartość głośnego czytania, jako najlepszej metody wychowawczej  i najlepszej inwestycji w przyszłość dziecka postanowiliśmy w naszej grupie zorganizować zwyczaj głośnego czytania dzieciom przez Rodziców i innych zaproszonych gości.

Zapraszamy serdecznie Rodziców do włączenia się w akcję głośnego czytania dzieciom. Czekamy na Państwa we wtorki o godzinie 9.00.

Bardzo gorąco prosimy o wcześniejsze wpisanie się na listę.

13Lis2017

Od 2002 roku 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś od ponad stu lat jest najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. Towarzyszy dzieciom w ich codziennym życiu dzieląc z nimi chwile radości, bywa też powiernikiem ich smutków i lęków. Miś jest również jednym z ulubionych bohaterów literatury dziecięcej.

Dla grupy III Dzień Pluszowego Misia to także początek przygody z Misiem w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

Z tej okazji dla grupy III organizujemy konkurs na własnoręcznie uszytego Misia.

Cele konkursu:

• Integracja rodziców z dziećmi, wspólnie spędzony czas z dzieckiem,
  • przybliżenie dzieciom historii powstania pluszowego misia,
  • przeżywanie radości tworzenia,
  • kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych,
  • rozwijanie umiejętności manualnych dzieci,
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej,
  • kształtowanie inwencji i wyobraźni twórczej,
  • inicjowanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych dzieci poprzez przedstawienie sylwetek misiów jako bohaterów literackich.

Regulamin konkursu:

1. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu i przygotowaniu Pluszowego Misia – wykonanego przez rodzica i dziecko.
  2. Przedmiotem oceny konkursowej jest dostarczona do organizatora praca konkursowa, w postaci uszytego Pluszowego Misia. Ocenie podlegają: kreatywność i pomysłowość, zaangażowanie oraz walory artystyczne.
  3. Do udziału w konkursie zapraszamy rodziców i dzieci grupy III.
  4. Pluszowy Miś może zostać wykonany z dowolnych materiałów tekstylnych oraz materiałów pomocniczych takich jak guziki, suwaki, czy też gotowe elementy, takie jak nos czy oczka.
  5. Pluszowy Miś powinien mieć maksymalnie 25 cm wielkości.

Proszę przyczepić do misia karteczkę z imieniem i nazwiskiem dziecka.

1. Misie przyjmowane są do 20 listopada 2017 roku.
  2. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona dnia 24 listopada 2017 roku.
  3. Dwa zwycięskie misie wyruszą w podróż:

         pierwszy odwiedzi inne przedszkola w Polsce.

         drugi odwiedzi naszych przedszkolaków.

Nagrody dla laureatów:

Na podstawie oryginalności, pomysłowości, walorów artystycznych oraz wkładu własnego dzieci w prace, zostaną przyznane nagrody wg następujących zasad: I miejsce, II miejsce i wyróżnienia.