16Paź2018

Dnia 16.10.2018 (wtorek) odbyły się zajęcia patriotyczne zrealizowane pod opieką pani Anety Półchłopek i pani Marty Mazur. Zajęcia pt. „Polak Mały”, zarówno dla grup młodszych jak i starszych, przeprowadzone zostały na auli naszego przedszkola. Dzieci miały możliwość obejrzenia filmu, który ukazał nasze symbole narodowe oraz ich historię. Przedszkolaki brały czynny udział w rozwiązywaniu zagadek na temat Polski. Zajęcia zakończyły się wspólnym odśpiewaniem naszego hymnu narodowego.

12Paź2018
W piątek (12.10.2018), w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji grupa VI, pod opieką p. Karoliny Turek, przygotowała akademię dla wszystkich nauczycieli i przedszkolaków. W ten sposób, młodzi artyści wspaniale podziękowali nauczycielom za trud wychowania i nauki oraz inspirowania do poznawania otaczającego świata.
Przedstawienie spotkało się z dużym entuzjazmem nie tylko u nauczycieli, ale też przedszkolaków. Na zakończenie dyrekcja wręczyła podziękowania dla młodych artystów, a na sali rozległy się gromkie brawa. Nie zabrakło również życzeń i wyróżnień dla nauczycieli i pracowników naszego przedszkola.
5Paź2018

W dniach 04.10 i 05.10.2018 gościliśmy w naszym przedszkolu pana Strażnika Miejskiego oraz przedstawicieli portalu profilaktycznego „Planuj Zdrowie”. Na pierwszych zajęciach dzieci rozpoznawały i nazywały znaki drogowe, sygnalizację świetlną i w jakich miejscach można przechodzić przez ulicę. Zostały przypomniane zasady bezpiecznego poruszania się zarówno po drodze, jak i po chodniku z zastosowaniem odblasków. Pod koniec zajęć, przedszkolaki mogły przejechać się zabawkowym autobusem, przestrzegając przy tym przepisów ruchu drogowego. Spotkanie z przedstawicielami „Planuj zdrowie”, uświadomiło dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie, przestrzeganie higieny osobistej, ale przede wszystkim o konieczności wykonywania okresowych badań profilaktycznych.

21Wrz2018

W dniach 20.09 i 21.09.2018 w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia warsztatowe – Akademia Odkrywców. Dzięki uprzejmości Rady Rodziców i wspaniałej pogodzie, dzieci miały możliwość uczestniczenia w przeprowadzanych doświadczeniach. Rozniecanie ognia, eksplozje roztworów, to tylko niektóre z doświadczalnych pokazów. Każde z nich było niesamowicie widowiskowe. Na zajęciach, dzieci brały czynny udział w przygotowywaniu każdego pokazu, co sprawiało im dużą, nieukrywaną radość.

22Cze2018

22 czerwca o godzinie 16.30  w  naszym  przedszkolu , odbyło się uroczyste ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO  2017/2018. Dla części dzieci było to również zakończenie całego pobytu w przedszkolu. Jakże smutno, że ten czas tak szybko minął…

Pierwsza część uroczystości  była  pełna powagi i skupienia, rozpoczęła się „Polonezem”. W części artystycznej dzieci mówiły wiersze i śpiewały piosenki. Nasi absolwenci w swoich wierszach i piosenkach wyrazili, jak im żal opuszczać nasze przedszkole. W występie wspominały chwile spędzone w przedszkolu, wspólne zabawy i przygody.

Pod koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów, książek  i piór naszym absolwentom . Nie zabrakło także życzeń, podziękowań od Pani Dyrektor  i Przewodniczącej Rady Rodziców. Szczególnymi gośćmi tego dnia byli rodzice. Oni również otrzymali dyplomy za bezinteresowną pomoc i aktywne uczestnictwo w życiu przedszkola.

Dziękując za cały rok przedszkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzymy słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wiele niezapomnianych przeżyć.

Zapraszamy do obejrzenie zdjęć z tego wydarzenia:

15Cze2018

15.06.2018 odbyło się podsumowanie konkursu „Mistrz dobrych manier”. Każda z grup była oceniana za zachowanie przy stole podczas spożywania posiłków. Zwycięzcami z grup młodszych została grupa I „Zuchy” i grupa II „Żuczki”. Natomiast w kategorii grup starszych wygrała grupa VI „Leśne Duszki”. Zwycięzcy zostali wyróżnieni przez Panią Dyrektor dyplomami oraz wspaniałymi prezentami do wyposażenia sali.  Serdecznie gratulujemy!