22Cze2018

22 czerwca o godzinie 16.30  w  naszym  przedszkolu , odbyło się uroczyste ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO  2017/2018. Dla części dzieci było to również zakończenie całego pobytu w przedszkolu. Jakże smutno, że ten czas tak szybko minął…

Pierwsza część uroczystości  była  pełna powagi i skupienia, rozpoczęła się „Polonezem”. W części artystycznej dzieci mówiły wiersze i śpiewały piosenki. Nasi absolwenci w swoich wierszach i piosenkach wyrazili, jak im żal opuszczać nasze przedszkole. W występie wspominały chwile spędzone w przedszkolu, wspólne zabawy i przygody.

Pod koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów, książek  i piór naszym absolwentom . Nie zabrakło także życzeń, podziękowań od Pani Dyrektor  i Przewodniczącej Rady Rodziców. Szczególnymi gośćmi tego dnia byli rodzice. Oni również otrzymali dyplomy za bezinteresowną pomoc i aktywne uczestnictwo w życiu przedszkola.

Dziękując za cały rok przedszkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzymy słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wiele niezapomnianych przeżyć.

Zapraszamy do obejrzenie zdjęć z tego wydarzenia:

15Cze2018

15.06.2018 odbyło się podsumowanie konkursu „Mistrz dobrych manier”. Każda z grup była oceniana za zachowanie przy stole podczas spożywania posiłków. Zwycięzcami z grup młodszych została grupa I „Zuchy” i grupa II „Żuczki”. Natomiast w kategorii grup starszych wygrała grupa VI „Leśne Duszki”. Zwycięzcy zostali wyróżnieni przez Panią Dyrektor dyplomami oraz wspaniałymi prezentami do wyposażenia sali.  Serdecznie gratulujemy!

15Cze2018

W konkursie na najciekawszy strój do przedstawień przedszkolnych wzięło udział 10 kandydatów.

Wśród nich znajdowało się:

• 7 osób z grupy 6
  • 1 osoba z grupy 4
  • 1 osoba z grupy 5
  • 1 osoba z grupy 2

Jury spośród wszystkich prac wybrało 3 pierwsze miejsca, które zdobyli:

I miejsce- Lucjan Bulga

II miejsce- Amelka Talkowska

II miejsce- Zbyszek i Greta Korczak

Wyróżnienia otrzymali:

• Rita Zaczyńska
  • Borys Sądag
  • Franek Zając
  • Franek Hryszczyszyn
  • Miłosz Zając

Dyplom za udział otrzymał: Mateusz Śmiszek

15Cze2018

W piątkowe popołudnie (15.06.) w naszym przedszkolu odbył się Festyn rodzinny.

Wesołą zabawę rozpoczął występ Zespołu muzycznego pod kierownictwem Pani Dyrektor Małgorzaty Opryszek.Tego dnia popis swoich umiejętności dali również młodzi tancerze oraz zostały rozstrzygnięte dwa konkursy – na najciekawszy strój do przedstawień i konkurs fotograficzny.
Całe rodzinny mogły korzystać z różnych atrakcji przygotowanych przez pracowników przedszkola oraz zaproszonych gości:
– duże bańki
– fotobudka
– malowanie twarzy
– malowanie dużego obrazu na płótnie
– tworzenie biżuterii
– gry i zabawy sportowe
– harcerze
– obrazki z masy solnej
– Straż Miejska
– Profil Lingua
– strefa relaksu – AT Klub
– odważny rycerz
Przez cały czas trwania festynu na scenie występował zespół rozrywkowy.
Na zakończenie między uczestnikami zabawy rozlosowano fanty.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz sponsorom za wspólną zabawę.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia:
30Maj2018

W środę (30.05.2018), nasze przedszkole świętowało Dzień Dziecka. Z tej okazji gościliśmy wyjątkowego gościa – klauna. Wesołek powitał wszystkie dzieci sztuczkami, które zdradzały go poprzez swą „niezgrabność”. Wspaniały występ żonglerki, zawijanie balonów, gra na różnych instrumentach i wiele innych atrakcji, wyraziły nieskrywaną radość u dzieci. Po spotkaniu z klaunem, każda grupa otrzymała prezent wręczony przez rodzica przebranego w strój Pippi Langstrumpf. Dziękujemy!

24Kwi2018

24 kwietnia 2018 r. w naszym przedszkolu odbył się pierwszy Międzyprzedszkolny Recytatorski Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny „Ziemia to nasz dom!” pod patronatem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Celem konkursu było budzenie zainteresowania ekologią i działaniami proekologicznymi oraz rozwijanie zdolności recytatorskich wśród dzieci.

W konkursie wzięło udział 19 uczestników z 11 krakowskich przedszkoli (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 117, Samorządowe Przedszkola nr: 5, 41, 2, 133, 58, 132, 35 z oddziałami integracyjnymi, Przedszkole Publiczne Parafii Chrystusa Króla im. Św. Jana Pawła II, Publiczne Przedszkole „Bajlandia”. Każdy uczestnik mógł zaprezentować jeden dowolny utwór związany z ochroną przyrody. Na ocenę recytacji miały wpływ następujące elementy: dobór tekstu do tematyki konkursu, znajomość tekstu, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Komisja Konkursowa w składzie: Anna Żurad, Barbara Nowak, Dominika Stęclik, Monika Liberek postanowiła nagrodzić następujące dzieci:

I miejsce: Jakub Łapa z Samorządowego Przedszkola nr 5

II miejsce: Zofia Wąsowicz z samorządowego Przedszkola nr 58

III miejsce: Jan Ostrowski  z Publicznego Przedszkola „Bajlandia”

III miejsce: Jakub Stopka z samorządowego Przedszkola nr 41

Wyróznienia: Emil Kochmański z Samorządowego Przedszkola nr 133, Maria Lewandowska z Przedszkola Publicznego Parafii Chrystusa Króla im. Św. Jana Pawła II, Amir Kolboussi z Samorządowego Przedszkola nr 41.

Za wysiłek, zaangażowanie, ciekawą  recytację  postanowiono nagrodzić dyplomami
i upominkami wszystkich uczestników.

Nagrody dla zwycięzców ufundowała firma POL-MACH oraz regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie. Dziękujemy również pani Dominice Stęclik za przekazanie nagród od Biblioteki Miejskiej przy ul. Zachodniej oraz Radzie Rodziców.

Serdecznie dziękujemy za udział w I Międzyprzedszkolnym Recytatorskim Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym „Ziemia to nasz dom!” i zapraszamy do ponownego wzięcia udziału za rok.