Przedszkole

5Kwi2018
W czwartek (05.06. 2018), do naszego przedszkola zawitał teatrzyk z przedstawieniem „Czerwony Kapturek”. Aktorzy ukazali spektakl w nowej odsłonie. Dzieci także brały czynny udział, starając się wpłynąć na przebieg wydarzeń. Reagowały bardzo żywiołowo na pojawiające się postacie, przeżywały losy małej dziewczynki, złego wilka, dobrej babci i odważnego gajowego. Na koniec dzieci pomogły Czerwonemu Kapturkowi posprzątać las, segregując odpady do odpowiednich pojemników. Dowiedziały się, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi, a odpady powinniśmy segregować do odpowiednich pojemników.

 

29Mar2018

29.03.2018, tuż przed świętami Wielkanocnymi, dzieci z naszego przedszkola miały przyjemność próbowania pięknie udekorowanych babeczek polanych lukrem. Taki właśnie przysmak przygotowały Panie Kucharki na czwartkowy podwieczorek. Uśmiechnięte twarze dzieci i wspaniały zapach, który roznosił się w całej stołówce był wystarczającym potwierdzeniem smaku wypieków.

20Mar2018

W dniach 19.03.2018 (poniedziałek) i 20.03.2018 (wtorek), odbyło się spotkanie z autorką – Ewą Stadtmüller, która ma na swym koncie ponad sto książek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, zagadki, scenariusze teatralne itp. Ważne miejsce w twórczości autorki zajmują książeczki o charakterze edukacyjnym. Na zajęciach z panią Ewą, dzieci nie tylko uważnie słuchały, ale też chętnie udzielały odpowiedzi.

16Mar2018

16.02.2018 (piątek) – przedstawienie „Szewczyk Dratewka” w wykonaniu naszych przedszkolaków! Dzieci z kółka teatralnego oraz muzycznego wcieliły się w rolę aktorów wystawiając sztukę na wysokim poziomie. Występ ubarwiły piękne stroje oraz oprawa sceniczna i muzyczna przygotowane przez panie prowadzące (p. Katarzyna Kuzio, p. Jagoda Piwowarczyk). Przedszkolaki chętnie oglądały występ w wykonaniu swoich kolegów i koleżanek. Rodzice z pewnością mogą być dumni z uzdolnionych malusińskich.

15Mar2018

Dnia 15.03 dzieci uczęszczające na kółko teatralne oraz zespół muzyczny udały się do Domu Pomocy Społecznej na ul.Praskiej 25 w Krakowie. Dzieci zaprezentowały mieszkańcom przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka”, a następnie obdarzyli mieszkańców pamiątkową antyramą. Główną treścią przedstawienia oraz dobranych piosenek było niesienie pomocy innym. Występ dzieci zrobił na seniorach bardzo duże wrażenie, wywołał uśmiech, ale także łzy wzruszenia. Dla dzieci był to również wyjątkowy czas, w który zaangażowali się całymi swoimi sercami.

14Mar2018

Przedszkolny Quiz o Wolontariacie odbył się w dniu 14.03.2018r. Celem imprezy było rozwijanie u dzieci postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych. W quizie wzięły udział czteroosobowe zespoły z grup: IV, V, VI, VII, VIII.

Każda z grup miała przygotowane swoje stanowisko do działania.

Grupy wykonywały zadania, za które mogły otrzymać jeden lub dwa punkty – czerwone serduszka.

Poprawność wykonywanych zadań oceniała komisja w składzie:

Elżbieta Wojnarowska-Pyzia

Monika Pachel

Małgorzata Różycka

 

Wszystkie grupy wykazały się dużą wiedzą na temat wolontariatu, niesienia pomocy innym. Swoją postawą pokazały jak pięknie można współpracować w zespołach i wzajemnie się uzupełniać. Wszystkie grupy otrzymały certyfikat Wolontariusza i otrzymały nagrody książkowe.

 

                                                                                              Gratulujemy 🙂