Przedszkole

1Kwi2019
W marcu podczas zajęć kółka teatralnego, dzieci tworzyły własne kukiełki.Podczas pracy dzieci były bardzo skupione,precyzyjne i pełne fantazji.Powstały piękne kukiełki. Na kolejnych zajęciach w wymyślonej przez siebie bajce ,prezentowały swoje kukiełki w parze z kolegą .
13Mar2019

Na zajęciach z koła Małego Odkrywcy przedszkolaki samodzielnie wykonały gniotka z żelatyny i cekinów. Takie zabawy świetnie uczą dzieci, że można samodzielnie stworzyć coś z niczego. Kombinowanie i łączenie różnych mas oraz eksperymentowanie uczy otwartego myślenia. Sama zabawa gniotkiem to świetne ćwiczenie manualne, pozwala wyładować emocje i trenuje dłonie, a nawet rzucanie do celu.

 

5Mar2019

25 i 26 lutego nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach z  Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Zainteresowanie było ogromne. Dzieci dzielnie podejmowały wyzwania. Nie straszne dla nich było założenie kołnierza na szyję czy też opatrunku na złamaną nogę. Dowiedziały się do czego służy koc ratowniczy, a także udzieliły pierwszej pomocy potrzebującemu Misiowi. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy Małego Ratownika.

13Lut2019

Luty na zajęciach „Koła Małego Odkrywcy” to miesiąc zabaw z wodą. Podczas dzisiejszego spotkania mali badacze nalewali wodę do kubeczków, przelewali ją do różnych naczyń i próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie „Dlaczego wody jest mniej, skoro nic się nie wylało?”. Następnie sprawdziliśmy w jaki sposób rośliny piją wodę, zanurzając liście kapusty w przygotowanych przez nas kolorowych roztworach. Ciekawe również okazało się zadanie polegające na zaobserwowaniu wchłaniania wody przez serwetki i przetransportowaniu jej do drugiego naczynia. Największy entuzjazm wywołało doświadczenie pt.: „Lawa w butelce”. zachęcamy wszystkich rodziców do eksperymentowania ze swoimi pociechami i poszukiwania w ten sposób odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

31Sty2019
W dniu 31.01.2019 dzieci z opiekunami z Kółka Teatralnego pojechały do Domu Pomocy Społecznej przy ul.Praskiej 25 w Krakowie z przygotowanym przedstawieniem. Mali Aktorzy z pełnym profesjonalizmem zagrali swoje role ,pięknie zaśpiewali pastorałki oraz kolędy.
Mieszkańcy domu podziękowali Małym Aktorom gorącymi brawami. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy  kolędę pt: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.
30Sty2019

30.01.2019 roku w naszym przedszkolu po raz pierwszy odbyło się „Aniołkowe Granie”. Pomysłodawczyniami tego przedsięwzięcia w naszym przedszkolu była Pani Bernadetta Szumiec i Pani Michalina Kołakowska. Najważniejszym celem tego projektu jest promowanie idei rodzicielstwa zastępczego oraz integracja przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych. Przez działania edukacyjne, zajęcia, spotkania – uwrażliwiamy dzieci na losy rówieśników, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w placówkach o charakterze pieczy zastępczej.
W naszym przedszkolu odbył się w grudniu kiermasz ciast i ozdób świątecznych autorstwa naszych przedszkolaków. Pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostały na zakup wymarzonych prezentów dla tych właśnie dzieci. Do paczek dołożone zostały również artykuły papiernicze, gry i zabawki pozyskane podczas przedszkolnej zbiórki, a także książki i karnety wstępu do sali zabaw od naszych sponsorów.

Aniołkowe Granie objęło pięcioro rodzin zastępczych, w których łącznie przebywa sześcioro dzieci. Są to dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Pozyskane środki wspomogły również Dom dziecka im. Jana Brzechwy.

Na finał przybyli liczni goście, a wśród nich pomysłodawczyni i twórca ogólnopolskiego projektu „Aniołkowe Granie”, Pani Katarzyna Głowik – Jamróz – dyrektor przedszkola nr 56 „Niezapominajka” we Wrocławiu, Ojciec Nataniel Marchwiany – Gwardian i proboszcz parafii pw. Matki Bożej Anielskiej ojców Franciszkanów w Zakliczynie, Pan Robert Halik –redaktor naczelny Bliżej Przedszkola, dyrektor Akademii Edukacji, Katarzyna Lisik Dyrektor Szkoły Profi – Lingua. Pani Małgorzata Niciejewska przedstawiciel MOPS (Zespół ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej), Pani Karolina Zaczyńka (sponsor przedszkola), Pan Jerzy Filipczuk i Pani Żaneta Kurarz (przedstawiciele Straży Miejskiej).

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor. Nasi podopieczni przestawili krótką scenkę o aniołach przerywaną występem kółka tanecznego, a przedszkolny zespół muzyczny umilił czas śpiewem”. Po występach nastąpiło uroczyste wręczenie prezentów dzieciom objętym projektem. Na zakończenie wystąpił i porwał do zabawy zespół „Konszabelanci”. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w projekcie, zarówno naszym przedszkolakom oraz ich rodzicom, jak również sponsorom.

https://www.facebook.com/aniolkowegranie

https://photos.google.com/share/AF1QipPl_mkbX94EkZaVgFbq46fgT7SoOyvmKKIxT3mA06O8AV1K9rFVYKm8NC6hSLPI7w?key=ZzdPY2ZPVmtVMFFDU1B4WXJqM0xJSGE0ZER5Rkh3