15Cze2018

15.06.2018 odbyło się podsumowanie konkursu „Mistrz dobrych manier”. Każda z grup była oceniana za zachowanie przy stole podczas spożywania posiłków. Zwycięzcami z grup młodszych została grupa I „Zuchy” i grupa II „Żuczki”. Natomiast w kategorii grup starszych wygrała grupa VI „Leśne Duszki”. Zwycięzcy zostali wyróżnieni przez Panią Dyrektor dyplomami oraz wspaniałymi prezentami do wyposażenia sali.  Serdecznie gratulujemy!

30Maj2018

W środę (30.05.2018), nasze przedszkole świętowało Dzień Dziecka. Z tej okazji gościliśmy wyjątkowego gościa – klauna. Wesołek powitał wszystkie dzieci sztuczkami, które zdradzały go poprzez swą „niezgrabność”. Wspaniały występ żonglerki, zawijanie balonów, gra na różnych instrumentach i wiele innych atrakcji, wyraziły nieskrywaną radość u dzieci. Po spotkaniu z klaunem, każda grupa otrzymała prezent wręczony przez rodzica przebranego w strój Pippi Langstrumpf. Dziękujemy!

24Kwi2018

24 kwietnia 2018 r. w naszym przedszkolu odbył się pierwszy Międzyprzedszkolny Recytatorski Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny „Ziemia to nasz dom!” pod patronatem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Celem konkursu było budzenie zainteresowania ekologią i działaniami proekologicznymi oraz rozwijanie zdolności recytatorskich wśród dzieci.

W konkursie wzięło udział 19 uczestników z 11 krakowskich przedszkoli (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 117, Samorządowe Przedszkola nr: 5, 41, 2, 133, 58, 132, 35 z oddziałami integracyjnymi, Przedszkole Publiczne Parafii Chrystusa Króla im. Św. Jana Pawła II, Publiczne Przedszkole „Bajlandia”. Każdy uczestnik mógł zaprezentować jeden dowolny utwór związany z ochroną przyrody. Na ocenę recytacji miały wpływ następujące elementy: dobór tekstu do tematyki konkursu, znajomość tekstu, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Komisja Konkursowa w składzie: Anna Żurad, Barbara Nowak, Dominika Stęclik, Monika Liberek postanowiła nagrodzić następujące dzieci:

I miejsce: Jakub Łapa z Samorządowego Przedszkola nr 5

II miejsce: Zofia Wąsowicz z samorządowego Przedszkola nr 58

III miejsce: Jan Ostrowski  z Publicznego Przedszkola „Bajlandia”

III miejsce: Jakub Stopka z samorządowego Przedszkola nr 41

Wyróznienia: Emil Kochmański z Samorządowego Przedszkola nr 133, Maria Lewandowska z Przedszkola Publicznego Parafii Chrystusa Króla im. Św. Jana Pawła II, Amir Kolboussi z Samorządowego Przedszkola nr 41.

Za wysiłek, zaangażowanie, ciekawą  recytację  postanowiono nagrodzić dyplomami
i upominkami wszystkich uczestników.

Nagrody dla zwycięzców ufundowała firma POL-MACH oraz regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie. Dziękujemy również pani Dominice Stęclik za przekazanie nagród od Biblioteki Miejskiej przy ul. Zachodniej oraz Radzie Rodziców.

Serdecznie dziękujemy za udział w I Międzyprzedszkolnym Recytatorskim Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym „Ziemia to nasz dom!” i zapraszamy do ponownego wzięcia udziału za rok.

20Kwi2018

20.04.18 czwórka przedszkolaków z naszej grupy uczestniczyła w Międzyprzedszkolnym Konkursie „Bezpieczny przedszkolak 2018” organizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 5 w Krakowie. Dzieci musiały wykazać się wiedzą w zakresie bezpieczeństwa w domu, na drodze, w kontaktach że zwierzętami, osobami nieznajomymi itp., a także uczestniczyły w konkurencjach ruchowych wymagających dokładności i sprytu. Przedszkolaki bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami i walczyły dzielnie do samego końca.

19Kwi2018

Dnia 19.04.2018 (czwartek), nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji edukacyjnej „Zostań ekspertem czystych rączek” zorganizowanej przez DOMTOM (kompleksowe zarządzanie higieną). Dzieci obejrzały krótką scenkę z udziałem pacynek, z której płynął morał – Myj ręce, dbaj o higienę. Przedszkolaki w praktyczny sposób dowiedziały się jak prawidłowo myć ręce. Na zakończenie spotkania, każdy został nagrodzony dyplomem.

5Kwi2018
W czwartek (05.06. 2018), do naszego przedszkola zawitał teatrzyk z przedstawieniem „Czerwony Kapturek”. Aktorzy ukazali spektakl w nowej odsłonie. Dzieci także brały czynny udział, starając się wpłynąć na przebieg wydarzeń. Reagowały bardzo żywiołowo na pojawiające się postacie, przeżywały losy małej dziewczynki, złego wilka, dobrej babci i odważnego gajowego. Na koniec dzieci pomogły Czerwonemu Kapturkowi posprzątać las, segregując odpady do odpowiednich pojemników. Dowiedziały się, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi, a odpady powinniśmy segregować do odpowiednich pojemników.