5Lut2018

Poniedziałek (05.02.2018) – przedstawienie straży miejskiej o tematyce bezpieczeństwa. Spektakl pt.” Królestwo zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach”, w wykonaniu funkcjonariuszy w nietypowych rolach, przekazał wiedzę o bezpieczeństwie w bardzo magiczny, niepowtarzalny sposób. Dzieci poznały historię głównego bohatera – Adasia, który za pomocą czarów poznaje prawidłowe sposoby zachowania w sytuacjach, w których może się znaleźć każdy z młodych widzów. Przedszkolaki miały możliwość dowiedzieć się, jak należy przechodzić przez ulicę, jaką przyjąć postawę przed agresywnym psem, a także jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Oryginalne stroje aktorów, wykonanie, wystój oraz energiczna muzyka, sprawiły że dzieci chętnie oglądały owe przedstawienie teatralne.

31Sty2018
31.01.2018 (środa) w naszym przedszkolu odbył się wewnątrzprzedszkolny konkurs kolęd i pastorałek oraz piosenek świąteczno – noworocznych. W występach wzięło udział 14 solistów, a także grup przedszkolnych. Dzieci chętnie prezentowały swoje umiejętności. Po odsłuchaniu wszystkich wykonawców, jury udało się na obrady. Następnego dnia zostały ogłoszone wyniki.
W kategorii zespoły – grupy starsze:
I miejsce: Grupa VI „Leśne Duszki”
II miejsce: Grupa VII „Krasnale”
W kategorii soliści – grupy starsze:
I miejsce: Sara Cieszkowska (gr VII)
I miejsce: Franciszek Zając (gr VI)
W kategorii zespoły – grupy młodsze:
I miejsce: Grupa IV „Sówki”
II miejsce: Grupa I „Zuchy”
W kategorii soliści – grupy młodsze;
I miejsce: Zofia Arciszewska (gr V)
Wyróżnienia: Grupy: Dziewczynki z grupy VIII, Grupa V, solistki: Zofia Strusińska gr I, Sara Garcia gr IV, Lena Litwa gr IV, Natalia Madetko gr IV

Jury dziękuje wszystkim wykonawcom i ich opiekunom za piękne prezentacje i gratuluje występów.

30Sty2018

SZANOWNI RODZICE

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie się w zbiórkę pieniędzy dla podopiecznego fundacji SIEPOMAGA- Daniela Staś Sobczyk. Akcja została przeprowadzona w ramach Ogólnopolskiego Konkursu dla przedszkoli pod nazwą „Przedszkolny klub wolontariatu V edycja”.

Dzięki waszym gorącym sercom zebraliśmy kwotę w wysokości 441, 14 zł którą przekazaliśmy na konto fundacji SIEPOMAGA  dla Daniela.

Za wszystkie wpłaty w imieniu podopiecznego fundacji serdecznie dziękujemy.

24Sty2018

W środę (24.01.2018), gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Arkadia. Dzieci obejrzały przedstawienie pt: „Przygody Technoludka” i wraz z tytułowym bohaterem dowiedziały się, jak miło i przyjemnie spędzać wolny czas bez telewizora, laptopa czy smartfona. Aktorzy zaangażowali dzieci do rozmowy i wspólnej zabawy. Przedstawienie spotkało się z dużym zainteresowaniem wśród młodych słuchaczy.

22Sty2018

21.01.2018 (poniedziałek) – Zabawa karnawałowa. To właśnie dziś na naszych Przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji i zabaw z animatorami. Każde z dzieci zaprezentowało się w niezwykłych, niecodziennych strojach. Nie zabrakło batmanów, księżniczek, elfów, motylków, ninja, piratów, czarodziejek, policjantów, biedronek i wielu innych wspaniałych postaci. Oprócz świetnej zabawy przy muzyce w kółku, dzieci brały udział w konkursach i rebusach. Na zabawie zabrzmiały między innymi: „Kaczuszki”, „Jedzie pociąg”, „Macarena”. Zabawę uświetnił kolorowy tunel, a także taniec z balonami. Na zakończenie każda grupa została upamiętniona na zdjęciu grupowym i indywidualnym. Po tak wyczerpującym, ale jednak niezapomnianym dniu, na dzieci czekał słodki upominek.

18Sty2018

18 stycznia odbyły się w naszej grupie warsztaty z Rodzicami. To był niezwykle miło spędzony czas. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za przybycie i świetną zabawę.