Przedszkole

14Sty2019

bst

W dniach 10.01 i 14.01.2019 w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia warsztatowe – Akademia Odkrywców. Tym razem dzieci poznały eksperyment z cieczą nienewtonowską. Jest to płyn powstały z połączenia wody ze skrobią ziemniaczaną, który pozornie przeczy prawom fizyki. W spoczynku, zachowuje się jak zwykła ciecz, a przy dostarczaniu energii – zachowuje się jak ciało stałe. O tym właśnie przekonały się przedszkolaki ugniatając i skacząc po roztworze. Kolejnym eksperymentem była latająca rakieta wykonana z butelki.  Dziękujemy za zapewnienie wspaniałej zabawy!

 

11Sty2019

11 stycznia 2019 w przedszkolu odbył się Koncert Galowy I edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych. Wydarzenie było poprzedzone przesłuchaniami, w których licznie wzięły udział dzieci z krakowskich przedszkoli. Jurorzy podsumowali głosy i podczas koncertu zostały ogłoszone wyniki. Spośród 19 zespołów i 8 solistów, zostali wytypowani zwycięzcy.
W kategorii zespoły:
I miejsce: Zespół „Kaczuszki” z Samorządowego Przedszkola nr 33
II miejsce: Zespół „Pszczółki” z Samorządowego Przedszkola nr 41
III miejsce: Zespół „Gwiazdeczki” z Przedszkola Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa
wyróżnienie: Zespół z Samorządowego Przedszkola nr 140
W kategorii soliści:
I miejsce: Zofia Łoza z Samorządowego Przedszkola nr 5
I miejsce: Klara Rogalińska – Kuta z Samorządowego Przedszkola nr 78
II miejsce: Jan Kozielec z Samorządowego Przedszkola nr 131
III miejsce: Martyna Skowron z Samorządowego Przedszkola nr 58
wyróżnienie: Marcel Rzyczniak z Samorządowego Przedszkola nr 10
Nagrodę Grand Prix Prezydenta otrzymał Zespół „Smerfy” z Samorządowego Przedszkola nr 95. Nagrodę Grand Prix Rady Rodziców otrzymał Solista Jan Kozielec z Samorządowego Przedszkola nr 131.
Laureaci odebrali dyplomy, nagrody oraz wielkie brawa ze strony publiczności. Po części oficjalnej, zwycięzcy raz jeszcze zaprezentowali się widzom. Uczniowie Szkół Muzycznych uświetnili Koncert Galowy prezentując swoje umiejętności na instrumentach:akordeon, saksofon, gitara, skrzypce, trąbka.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu, ich opiekunom, gościom specjalnym, sponsorom, rodzicom oraz każdemu, kto przyczynił się do organizacji tego wydarzenia. Jeszcze raz gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

Spotkanie poprowadziła p. Paulina Grochal.

Jury w składzie:

Józefa Toruń – Czernek, Marek Hempel, Mateusz Borkowski, Maria Czaplińska

Patronat honorowy:
– Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski
– Przewodniczący Rady Dzielnicy X Maciej Nazimek
Sponsorem nagród była Rada Rodziców
Sponsorem nagrody głównej: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski

W spotkaniu uczestniczyli: Dyrektor Wydziału Edukacji Dariusz Domajewski, Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 5 w Krakowie Katarzyna Parka, Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 95 w Krakowie Krystyna Dudek, uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia Nr 1 im. St. Wiechowicza oraz uczniowie ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. B. Rutkowskiego, przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Fleszar – Pawlik.

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia:

https://photos.google.com/share/AF1QipMyGczAAxMJmGdFL1NG5oSA_HXpMvk8_FSnYx-9IgNUftFRSikpJpHDTS79u7QWoQ?key=SUVvWHJMOElhMW9mM1FDVUZTYktwcS1GdTJjaXln

8Sty2019

We wtorek (08.01.2019), w naszym przedszkolu, odbyła się I edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych. Do konkursu zgłosiło się 19 zespołów oraz 8 wokalistów z różnych przedszkoli z Krakowa. Mali artyści oceniani byli przez wykwalifikowane jury w składzie:

  • przewodnicząca komisji Pani Józefa Toruń-Czernek muzyk, kompozytor, wieloletni nauczyciel muzyki
    i wychowania przedszkolnego, instruktor rytmiki, prowadzący zajęcia muzyczne z dziećmi. W 2015 roku wydała własną płytę „ Zima…zima…zima…- piosenki zimowe dla dzieci”. Obecnie kontynuuje pracę twórczą w swoim studio nagraniowym, gdzie powstają nowe piosenki dla dzieci przy współudziale dzieci;
  • pan Mateusz Borkowski- muzykolog, publicysta, krytyk muzyczny i pedagog. Absolwent Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Recenzent „Ruchu Muzycznego”, współpracownik Radia Kraków. Od 2015 roku juror Krakowskiego Przeglądu Interpretacji Piosenki Aktorskiej organizowanego przy współpracy Centrum Kultury Podgórza;
  • pani Maria Czaplińska- studentka wiolonczeli studiów magisterskich w Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncertowała w Kraju i za granicą m.in. W Niemczech, na Słowacji, w Czechach, na Litwie, we Francji oraz w Chinach. Współtworzy kwartet „ No Limits Ensemble” grający na prestiżowych festiwalach m. in Grechuta Festival.
  • pan Marek Hampel- dyrygent i animator życia kulturalnego. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej. Od 2010 r. jest pedagogiem, dyrygentem chóru i orkiestry kameralnej w Krakowie. Jest organizatorem warsztatów muzyczno-rekreacyjnych w ramach, których młodzież w przyjazny sposób rozwija swoje talenty i umiejętności. Zdobywca licznych nagród min. GRAND PRIX dla najlepszego chóru. Jest współzałożycielem i I dyrygentem Kameralnej Orkiestry Smyczkowej Arco Cracovia działającej przy Fundacji Ars Organi im. Bronisława Rutkowskiego.

W przerwach pomiędzy występami, uczestnicy udawali się na poczęstunek. Dziękujemy serdecznie wszystkim występującym za udział i cierpliwie czekamy na wyniki.

21Gru2018

14 grudnia w naszym przedszkolu odbył się kiermasz ciast i ciasteczek. Wszystkie wypieki przygotowali rodzice naszych dzieci. Zawsze wiedzieliśmy, że nasi rodzice mają talenty, ale tego nie spodziewaliśmy się. Zapach ciast czekoladowych, piernikowych, waniliowych rozchodził się po całym przedszkolu. Zainteresowanie było duże i serce kupujących także. Pieniądze zebrane ze sprzedaży ciast będą przeznaczone na zakup prezentów dla dzieci z rodzin zastępczych w ramach projektu Aniołkowe Granie, w którym nasze przedszkole bierze udział w tym roku. Dziękujemy kupującym oraz tym rodzicom, którzy w gorączce przygotowań świątecznych znaleźli chwilę, żeby upiec coś pysznego.

W Bożonarodzeniowym Kiermaszu Ciast zebraliśmy 905,50 zł.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję poprzez upieczenie pysznych ciast i ciasteczek oraz tym, którzy je zakupili.

20Gru2018

Przez ostatni miesiąc w naszym przedszkolu trwała akcja ” Gwiazdka dla zwierzaków”na rzecz krakowskiego schroniska znajdującego się na ul. Rybnej 3. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i chęć podzielenia się własnym dobrem z schroniskowymi psami i kotami.

Udało nam sie zebrać:

– 11kg konserw dla kotów

– 16,5 kg konserw dla psów

– 12 kg suchej karmy dla kotów

– 79 kg suchej karmy dla psów

– miski, gumowe zabawki

– posłania i kocyki

– i liczne przysmaki

– szelki i smycze.

Jeszcze raz dziękujemy za udział w akcji i zapraszamy do kolejnej już za rok 🙂

19Gru2018

Dnia 19.12.2018 (środa), w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne dla całego przedszkola. Pani dyrektor powitała i złożyła najlepsze życzenia świąteczne dzieciom i wszystkim pracownikom przedszkola. Przedszkolaki miały okazje spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw, a także słodkich przekąsek. Wspólny posiłek i śpiewanie kolęd wprawiło wszystkich w świąteczny nastrój.