Przedszkole Ogłoszenia

Samorządowemu Przedszkolu nr 41

„Szczęście jest we mnie”

Zbigniew Wodecki

30.05.2019r. o godz. 10.00, będziemy uczestnikami wyjątkowej uroczystości nadania imienia Zbigniewa Wodeckiego Samorządowemu Przedszkolu nr 41. Galę otworzy Pani Dyrektor, przywitaniem zaproszonych gości oraz uroczystym przemówieniem. Ważnym punktem programu będzie odsłonięcie tablicy pamiątkowej Zbigniewa Wodeckiego. O artystyczną oprawę wydarzenia zadbają przedszkolaki, którym towarzyszyć będą słowa patrona: „Szczęście jest we mnie”. Mali artyści zaprezentują swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne. Po raz pierwszy w wykonaniu wszystkich dzieci
i pracowników, zabrzmi hymn przedszkola, będziemy również świadkami uroczystego odczytania aktu nadania imienia. W przestronnej, pięknej auli nie zabraknie wzruszeń, wspomnień i niecodziennych emocji, które pozostaną w nas na długo.

Patronat honorowy nad wydarzeniem pełni Rada Dzielnicy X Dzielnica Swoszowice. Patronatem medialnym wydarzenie objęły: TVP3 Kraków oraz Radio Kraków. Wspierają nas nasi sponsorzy: Kabanosik, piekarnia Klaś, Hask, Cytrusek, Fabryka Roślin, Manufaktura Dźwięku, Askot.

26Mar2019

01.04.2019r zapraszamy dzieci na Akademię Odkrywców – „Spotkanie z nauką”

Dzieci będą mogły się poczuć jak prawdziwi badacze – odkrywcy świata.

– stoper chemiczny – jak nastawiać czas za pomocą cieczy zmieniającej kolor?,

– sygnalizacja ruchu drogowego za pomocą eksperymentów,

– butelka pożerająca jajko ?!!

– czy szklanka może wypić wodę? Proces ogrzewania oraz ochładzania powietrza

Harmonogram:

9.00-10.00 – Gr.III

10.00-11.00 – Gr.VI

11.00-12.00 – Gr.V

12.30-13.30 – Gr.IV

Zapraszamy wszystkie dzieci

25Lut2019

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych Rodziców / Opiekunów dzieci na zebranie logopedyczne, które odbędzie się 21.03.2019 roku (czwartek) o godzinie 16.30 w sali nr 7.

W programie:

• Sprawy organizacyjne zajęć logopedycznych,
  • Budowa i funkcja aparatu artykulacyjnego,
  • Nieprawidłowości w budowie narządów mowy i ich wpływ na mowę,
  • Wady wymowy a terapia logopedyczna,
  • Pytania / dyskusja.

Szczególnie zapraszam Rodziców / Opiekunów dzieci, które uczęszczają na zajęcia.

Po zebraniu nie przewiduję konsultacji indywidualnych.

logopeda

Agnieszka Werschner

21Lut2019

W dniach 25 i 26 lutego w naszym przedszkolu odbędą się spotkania z ratownikiem medycznym. Poprzez zabawę w małych ratowników przychodzących z pomocą skaleczonemu misiowi/lalce, dzieci nauczą się jak skutecznie wzywać pomoc, jak bandażować „chorą” maskotkę. Omawiane będą zasady zachowania spokoju.

Dzieci będą miały również możliwość zapoznania się ze sprzętem ratowniczym

Każdy uczestnik otrzyma Dyplom Małego Ratownika