27Cze2018
27 czerwca 2018 roku w grupie 6 „Leśne Duszki ” odbył się projekt pt „Robimy tlen dla Krakowa” – sadzenie „Brzozy”. Do grupy zawitał gość – przemiła Pani z pięknym drzewem Brzozą . Podczas warsztatów leśne duszki tworzyły z klocków drzewo. Dowiedziały się z czego zbudowane jest drzewo i do czego nam jest potrzebne?. A potem zabrały się leśne duszki do sadzenia drzewa. Dziękujemy za Fajne zajęcia.
26Cze2018

W dniu 26.06.2018 r., o godzinie 13:15 dzieci z grupy VII miały okazję uczestniczyć w interaktywnych warsztatach „Jestem Eko-Przedszkolakiem w Krakowie” organizowanych przez Urząd Miasta, wydział

Celem spotkania była edukacja ekologiczna dzieci w zakresie ochrony środowiska naturalnego ze szczególnym uwzględnieniem zasady segregacji śmieci, a także rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Porozmiawiano również o problemie smogu w Krakowie i wspólnie szukano rozwiązań dla tego zjawiska. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w zakresie omawianych tematów, a dzięki wspólnym zabawom i śpiewom mamy nadzieję, że wszystkie informacje zostały też dobrze zapamiętane.

22Cze2018

22 czerwca o godzinie 16.30  w  naszym  przedszkolu , odbyło się uroczyste ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO  2017/2018. Dla części dzieci było to również zakończenie całego pobytu w przedszkolu. Jakże smutno, że ten czas tak szybko minął…

Pierwsza część uroczystości  była  pełna powagi i skupienia, rozpoczęła się „Polonezem”. W części artystycznej dzieci mówiły wiersze i śpiewały piosenki. Nasi absolwenci w swoich wierszach i piosenkach wyrazili, jak im żal opuszczać nasze przedszkole. W występie wspominały chwile spędzone w przedszkolu, wspólne zabawy i przygody.

Pod koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów, książek  i piór naszym absolwentom . Nie zabrakło także życzeń, podziękowań od Pani Dyrektor  i Przewodniczącej Rady Rodziców. Szczególnymi gośćmi tego dnia byli rodzice. Oni również otrzymali dyplomy za bezinteresowną pomoc i aktywne uczestnictwo w życiu przedszkola.

Dziękując za cały rok przedszkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzymy słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wiele niezapomnianych przeżyć.

Zapraszamy do obejrzenie zdjęć z tego wydarzenia:

20Cze2018

Dzień z ciastoliną! W środę (20.06.2018), odbyły się zajęcia z wykorzystaniem ciastoliny Play doh. Tematem przewodnim był tort urodzinowy. Po przekazaniu wskazówek przez nauczyciela, dzieci samodzielnie przygotowały swoje ciasto, dekorując je według własnego pomysłu. Wynik finałowy wyszedł znakomicie!

19Cze2018

Zbliżając się wielkimi krokami do zakończenia roku przedszkolnego grupa 6 ” Leśne Duszki” wybrała się do sali doświadczania świata na ul. Starowiślną. Leśne Duszki podzielone na 2 grupy rozpoczęły zabawę. Pierwsza część poznawała różne zmysły: wzrok, słuch, węch, dotyk i doświadczała te wszelkie zmysły na różne możliwe sposoby. Druga część grupy w tym czasie robiła różne eksperymenty. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną:) Dziękujemy mamie Amelki za opiekę nad dziećmi podczas trwania wycieczki.

19Cze2018

19 czerwca grupa IV kibicowała biało-czerwonym, grającym swój pierwszy mecz w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej 2018. Wszystkie „Sówki” przyszły ubrane w barwy narodowe. Dzieci dowiedziały się gdzie odbywają się mistrzostwa, nauczyły się odszukiwać na globusie Polskę i Rosję. Utrwaliły zasady Fair Play oraz ogólne zasady dotyczące gry w piłkę nożną. Tego dnia również w przedszkolu odbywał się Dzień Sportu. Dzieci miały przed sobą 8 zadań, które udało się wykonać w całości.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dla dzieci strojów.