12Lut2018

We wtorek 12 lutego 2018 r dzieci z grupy „Grzybki” miały zajęcia z cyklu „Spotkania z podróżnikiem”. Dziś odwiedziły kraj kwitnącej wiśni – Japonię. Poznały japońską flagę, ubrania i pożywienie małych Japończyków, maty tatami służące do odpoczynku, tańczyły taniec z wachlarzami, nauczyły się liczyć do trzech i bawiły się japońskimi zabawkami.  Fantastycznie spędziły czas – bardzo dziękujemy naszej ulubionej podróżniczce.

11Lut2018
W miniony czwartek 08.02.2018 w grupie 6 " Leśne Duszki" odbyły się warsztaty kulinarne: "Polewane donuts".
Przedszkolaki samodzielnie odważały składniki potrzebne do wykonania ciasta, a następnie przy niewielkiej pomocy rodziców i pani zarabiali
ciasto. Gdy ciasto już wyrosło dzieci samodzielnie wycinały donuts, a po wypieczeniu dekorowały je.
8Lut2018
Dnia 8 lutego dzieci z grupy VII rozwijały na zajęciach szczególnie umiejętności społeczne i integracyjne. Dzieci w trakcie zajęć dydaktycznych uczestniczyły we wspólnych zabawach zimowych w kole, zadaniach w parach ustalonych przez nauczyciela a następnie z wielką radością wykonali prace plastyczne „Zimowe bałwanki” malując koledze i koleżance nogi, odbijając je na kartce i domalowując pozostałe elementy bałwanka.
5Lut2018

Poniedziałek (05.02.2018) – przedstawienie straży miejskiej o tematyce bezpieczeństwa. Spektakl pt.” Królestwo zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach”, w wykonaniu funkcjonariuszy w nietypowych rolach, przekazał wiedzę o bezpieczeństwie w bardzo magiczny, niepowtarzalny sposób. Dzieci poznały historię głównego bohatera – Adasia, który za pomocą czarów poznaje prawidłowe sposoby zachowania w sytuacjach, w których może się znaleźć każdy z młodych widzów. Przedszkolaki miały możliwość dowiedzieć się, jak należy przechodzić przez ulicę, jaką przyjąć postawę przed agresywnym psem, a także jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Oryginalne stroje aktorów, wykonanie, wystój oraz energiczna muzyka, sprawiły że dzieci chętnie oglądały owe przedstawienie teatralne.

1Lut2018

Czwartek 1 lutego 2018 r. był dniem pełnym witamin. Dzieci z niewielką pomocą nauczycielki przygotowały szaszłyki owocowe i koktajl bananowo-czekoladowy. Przedszkolaki zanim zabrały się do pracy, przypomniały sobie o bezpieczeństwie i higienie podczas pracy. Samodzielnie wykonane szaszłyki bardzo dzieciom smakowały, a praca ta przyniosła wiele radości.

Nauczyciele z grupy VI dziękują rodzicom za przyniesione owoce oraz sprzęt potrzebny do pracy.

31Sty2018
31.01.2018 (środa) w naszym przedszkolu odbył się wewnątrzprzedszkolny konkurs kolęd i pastorałek oraz piosenek świąteczno – noworocznych. W występach wzięło udział 14 solistów, a także grup przedszkolnych. Dzieci chętnie prezentowały swoje umiejętności. Po odsłuchaniu wszystkich wykonawców, jury udało się na obrady. Następnego dnia zostały ogłoszone wyniki.
W kategorii zespoły – grupy starsze:
I miejsce: Grupa VI „Leśne Duszki”
II miejsce: Grupa VII „Krasnale”
W kategorii soliści – grupy starsze:
I miejsce: Sara Cieszkowska (gr VII)
I miejsce: Franciszek Zając (gr VI)
W kategorii zespoły – grupy młodsze:
I miejsce: Grupa IV „Sówki”
II miejsce: Grupa I „Zuchy”
W kategorii soliści – grupy młodsze;
I miejsce: Zofia Arciszewska (gr V)
Wyróżnienia: Grupy: Dziewczynki z grupy VIII, Grupa V, solistki: Zofia Strusińska gr I, Sara Garcia gr IV, Lena Litwa gr IV, Natalia Madetko gr IV

Jury dziękuje wszystkim wykonawcom i ich opiekunom za piękne prezentacje i gratuluje występów.