17Paź2018

Popołudniowe czytanie. Dziś (17.10.2018), gościem na popołudniowe czytanie dzieciom była mama Huberta. Tym razem grupa VI poznała ciekawe losy nudzimisia z serii „Nudzimisie” R. Klimczaka. Dzieci z zainteresowaniem słuchały książki i teraz już wiedzą, że: „Kiedy się nudzisz, wołaj nudzimisia. Wrota Nudzimisiowa już otwarte!” Zajęcia zostały zakończone słodką niespodzianką od mamy chłopca.

16Paź2018

Dnia 16.10.2018 (wtorek) odbyły się zajęcia patriotyczne zrealizowane pod opieką pani Anety Półchłopek i pani Marty Mazur. Zajęcia pt. „Polak Mały”, zarówno dla grup młodszych jak i starszych, przeprowadzone zostały na auli naszego przedszkola. Dzieci miały możliwość obejrzenia filmu, który ukazał nasze symbole narodowe oraz ich historię. Przedszkolaki brały czynny udział w rozwiązywaniu zagadek na temat Polski. Zajęcia zakończyły się wspólnym odśpiewaniem naszego hymnu narodowego.

15Paź2018

W poniedziałek (15.10.2018) w grupie VI, odbyły się zajęcia warsztatowe z udziałem specjalnego gościa – mamy Amira z naszej grupy. Tematem przewodnim zajęć były zapasy w spiżarni. Pani Kasia zaprezentowała dzieciom różne rodzaje przetworów, m.in. dżemy, kompoty, ogórki, paprykę konserwową i wiele innych. W czasie zajęć przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób przyrządza się przetwory i jakie jest ich zastosowanie. Niemniej jednak, największą frajdę sprawiła dzieciom degustacja dżemów i konfitur na specjalnie przygotowanych przez Panią Kasię naleśniczkach bądź wafelkach.

12Paź2018
W piątek (12.10.2018), w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji grupa VI, pod opieką p. Karoliny Turek, przygotowała akademię dla wszystkich nauczycieli i przedszkolaków. W ten sposób, młodzi artyści wspaniale podziękowali nauczycielom za trud wychowania i nauki oraz inspirowania do poznawania otaczającego świata.
Przedstawienie spotkało się z dużym entuzjazmem nie tylko u nauczycieli, ale też przedszkolaków. Na zakończenie dyrekcja wręczyła podziękowania dla młodych artystów, a na sali rozległy się gromkie brawa. Nie zabrakło również życzeń i wyróżnień dla nauczycieli i pracowników naszego przedszkola.
11Paź2018

„Ważenie dawniej i dziś” – spotkanie z mamą Borysa

11.10.18r. naszą grupę odwiedziła mama Borysa, która przeprowadziła ciekawe zajęcia: dzieci zobaczyły wagę, której używano do ważenia w dawnych czasach, miały też okazję zważyć na niej prawdziwe produkty i przedmioty. Ponadto dzieci poznały współczesną wagę kuchenną oraz wagę, na której mogły zważyć siebie. Dziękujemy za wspaniałą zabawę i naukę!

11Paź2018

Dnia 11.10.2018 (czwartek), grupę Gumisiów odwiedziła jedna z mam dzieci na popołudniowe czytanie książki. Tym razem przedszkolaki zapoznały się z ciekawymi przygodami Basi, bohaterki książki „Basia” Z. Staneckiej . Dziękujemy za wizytę!1