Warsztaty małego biologa

Nasza grupa brała udział w warsztatach małego biologa zorganizowanych przez mamę Leonka, Panią Małgorzatę. Podczas warsztatów każdy z nas zamienił się w małego biologa. Założyliśmy rękawiczki ochronne oraz maseczki. Pani Małgosia wytłumaczyła nam jak powstają bakterie, gdzie możemy je znaleźć oraz jak możemy się przed nimi bronić. Zabawa była świetna. Szukaliśmy bakterii na koszu do śmieci , na kwiatach oraz na owocach.                                                                                                     Warsztaty okazały się bardzo interesujące i pozwoliły nam zdobyć wiele ciekawych informacji, dzięki którym będziemy wiedzieć jak unikać bakterii i jak dbać swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Teraz już wiemy, dlaczego tak ważne jest mycie rąk oraz owoców i warzyw przed jedzeniem. Dlaczego kichając zasłaniamy buzie i myjemy ręce po wyjściu z toalety. Było super. W przyszłym miesiącu kolejne spotkanie z Panią Małgosią. Już nie możemy się doczekać.