Gr I

4Mar2019

Dziś odwiedziła nas mama Madzi. Przyszła z bardzo mądrą książką o Elmerze. Poznaliśmy historię o zagubionym misiu i o tęczy. Dzieciom bardzo podobały się przygody słonia w kratkę.

28Lut2019

Piątkowe zajęcia muzyczne z Panią Asią są zawsze bardzo energiczne. Misie śpiewają, pokazują, grają na instrumentach i na bum bum rurkach…. Jest moc!!!

25Lut2019

25 lutego – Misie są małymi ratownikami! Właśnie ukończyliśmy Kurs Pierwsze Pomocy. Teraz bez problemu zaopiekują się potrzebującymi misiami, lalkami, a może nawet podpowiedzą rodzicom co robić gdyby ktoś złamał nogę??? Nigdy nie wiadomo co może nas spotkać.

8Lut2019

8 lutego w grupie I, na zajęciach dydaktycznych, dzieci obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt. ,,Czerwony Kapturek”. Przedszkolaki siedziały zauroczone przez cały pokaz. Dzieci reagowały na emocje płynące zza kurtyny, dopowiadały kwestie, odpowiadały na zagadki. Dla nauczyciela była to okazja to sprawdzenia swoich umiejętności aktorskich, improwizatorskich i wokalnych.
Pokaz był połączony z nauką bezpieczeństwa, przypomnieniu o zakazie rozmawiania z nieznajomymi i nie podawaniu obcym informacji o miejscu zamieszkania.
Po przedstawieniu dzieci wspólnie, za pomocą gąbek, folii bąbelkowej i pędzli, pomalowały portret Czerwonego Kapturka. Wykonanie jest w pełni pracą samodzielną, bez pomocy (ale pod kontrolą) nauczyciela.

31Sty2019

31 stycznia – Misie kolejny raz wybrały się w cudowną podróż w nieznane. Pod przewodnictwem Pani Agaty Witek wyruszyliśmy do słonecznej Italii. Poznaliśmy między innymi najważniejsze zabytki, pobawiliśmy się włoskimi laleczkami oraz zrobiliśmy pizzę! Ach, jak smakowicie wyglądała 🙂

10Sty2019
W naszej sali powstał kącik sensoryczno – manipulacyjny. Misie chętnie z niego korzystają. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Sortowanie, zapinanie, układanie,dotykanie, klamerki, guziki, kamyki, patyczki…