Gr I

8Lut2019

8 lutego w grupie I, na zajęciach dydaktycznych, dzieci obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt. ,,Czerwony Kapturek”. Przedszkolaki siedziały zauroczone przez cały pokaz. Dzieci reagowały na emocje płynące zza kurtyny, dopowiadały kwestie, odpowiadały na zagadki. Dla nauczyciela była to okazja to sprawdzenia swoich umiejętności aktorskich, improwizatorskich i wokalnych.
Pokaz był połączony z nauką bezpieczeństwa, przypomnieniu o zakazie rozmawiania z nieznajomymi i nie podawaniu obcym informacji o miejscu zamieszkania.
Po przedstawieniu dzieci wspólnie, za pomocą gąbek, folii bąbelkowej i pędzli, pomalowały portret Czerwonego Kapturka. Wykonanie jest w pełni pracą samodzielną, bez pomocy (ale pod kontrolą) nauczyciela.

31Sty2019

31 stycznia – Misie kolejny raz wybrały się w cudowną podróż w nieznane. Pod przewodnictwem Pani Agaty Witek wyruszyliśmy do słonecznej Italii. Poznaliśmy między innymi najważniejsze zabytki, pobawiliśmy się włoskimi laleczkami oraz zrobiliśmy pizzę! Ach, jak smakowicie wyglądała 🙂

10Sty2019
W naszej sali powstał kącik sensoryczno – manipulacyjny. Misie chętnie z niego korzystają. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Sortowanie, zapinanie, układanie,dotykanie, klamerki, guziki, kamyki, patyczki…

8Sty2019

Misie postanowiły sprawdzić jak wygląda przedszkolny ogród zimą. Zajrzały do karmników i sprawdzały ślady na śniegu. No ale w miękkim puchu koniecznie trzeba się trochę poturlać. Jak widać, Misie świetnie się bawiły. Bo czego trzeba więcej do dobrej zabawy???

16Gru2018

W zimny, grudniowy dzień Misie, dzięki Pani Agacie Witek, miały okazję przenieść się do kraju, w którym przez większość roku temperatura przekracza 25 stopni Celcjusza. Dzieci przywitały się w języku Tajów, a następnie nauczyły się tradycyjnego tajskiego tańca Fawn Leb. Dzieci mogły zagrać na prawdziwych tajlandzkich instrumentach, z czego największą przyjemność sprawiła nauka gry na bębnach. Misie miały możliwość założenia tradycyjnych strojów, fantastycznych i niespotykanych kapeluszy – wachlarzy i schować się pod parasolem z papieru. Zainteresowanie dzieci wzbudziły też dziwne metalowe pierścienie, które kobiety z plemienia Padaung noszą na szyi. Misie miały okazję same sprawdzić, czy pierścienie są ciężkie, biorąc je do rączki. Dodatkowo dzieci zobaczyły zdjęcia fantastycznych krajobrazów, pięknie pomalowanych słoni, małpek podkradających jedzenie, lazurowego morza i białego piasku. Przedszkolaki na chwilę przeniosły się do prawdziwego raju. Serdecznie dziękujemy Pani Agacie Witek za zabranie nas w podróż, czekamy na więcej!

13Gru2018

Grudniowe spotkanie świąteczne, w gronie naszej przedszkolnej rodziny było refleksyjne, wyciszające i wprowadzające spokojną atmosferę świąt. Wspólne kolędowanie to świetna próba przed świętami.