Gr IV

3Cze2019
1Kwi2019
19Lis2018
Z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej grupie odbywały się zajęcia o tematyce patriotycznej. Dzieci uczyły się śpiewać hymn Polski oraz pieśni patriotyczne. Rozmawialiśmy na temat historii Polski, o Jej symbolach narodowych, czytaliśmy legendy, uczestniczyliśmy w uroczystym apelu i wykonaliśmy biało- czerwone kotyliony.
5Paź2018
W piątek w naszej grupie odbyły się zajęcia w ramach programu „W krainie emocji” na temat „Co to jest radość?’
Celem zajęć było rozpoznanie i nazywanie emocji związanych z uczuciem radości.
Zajęcia te połączyliśmy z Dniem Uśmiechu, bo przecież jak słusznie zauważyły dzieci radość wyrażamy uśmiechem.
1Paź2018
Dzieciaki jesienią z radością bawią się w przedszkolu kasztanami i żołędziami zebranymi w parku.
Chętnie wykorzystują je do zabaw w liczeniu, do układania rytmów oraz do wykonania ludzików.
Dzieci miały dużo ciekawych pomysłów. Zrobiły między innymi ludziki, konika, bałwanki, ośmiornicę, ślimaka i gąsienicę.
24Wrz2018
Dzieci wybrały się na spacer podczas, którego utrwalały zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz znajomość znaków drogowych. Wszystkie dzieci miały na sobie oczywiście kamizelki odblaskowe.