Gr IV

5Paź2018
W piątek w naszej grupie odbyły się zajęcia w ramach programu „W krainie emocji” na temat „Co to jest radość?’
Celem zajęć było rozpoznanie i nazywanie emocji związanych z uczuciem radości.
Zajęcia te połączyliśmy z Dniem Uśmiechu, bo przecież jak słusznie zauważyły dzieci radość wyrażamy uśmiechem.
1Paź2018
Dzieciaki jesienią z radością bawią się w przedszkolu kasztanami i żołędziami zebranymi w parku.
Chętnie wykorzystują je do zabaw w liczeniu, do układania rytmów oraz do wykonania ludzików.
Dzieci miały dużo ciekawych pomysłów. Zrobiły między innymi ludziki, konika, bałwanki, ośmiornicę, ślimaka i gąsienicę.
24Wrz2018
Dzieci wybrały się na spacer podczas, którego utrwalały zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz znajomość znaków drogowych. Wszystkie dzieci miały na sobie oczywiście kamizelki odblaskowe.
21Wrz2018
Przedszkolaki z grupy IV, jak co roku, brały udział w akcji, dzięki której nasze środowisko może być czyste
i wolne od śmieci. Na zajęciach dzieci dowiedziały się w jaki sposób możemy dbać o środowisko, jak należy segregować śmieci, że należy oszczędzać wodę, energię i nie wolno zaśmiecać terenów zielonych. Po zajęciach wybraliśmy się na spacer i zbieraliśmy śmieci w okolicy naszego  przedszkola.