Gr V

14Lut2019

14 luty to wyjątkowy dzień również dla przedszkolaków. Jest to niepowtarzalna okazja do tego by porozmawiać o tym, co to według dzieci jest MIŁOŚĆ  i jak ją możemy okazywać. Tego dnia „Sówki” pamiętały o tym, by być dla siebie miłym i uprzejmym. Zadaniem każdego przedszkolaka było zrobienie coś dla drugiej osoby. Wspólnie zatańczyliśmy również taniec, podczas którego musieliśmy pilnować by żadne serduszko nie spadło na ziemię. Słodkim akcentem tego dnia było wykonanie przez dzieci lizaków z ciasta francuskiego, które ze smakiem zostały zjedzone tuż po upieczeniu.

13Lut2019

13 lutego grupa V udała się na wycieczkę do kina „Kika” na filmiki oparte na bajeczkach z cyklu „Basia”. Dzieci mogły zobaczyć jak główna bohaterka zmaga się z problemami takimi samymi jakie spotykają każdego przedszkolaka. Projekcję filmową poprzedziło czytanie bajeczki o słoniku, który bardzo chciał mieć swój własny pokoik, po to by jego młodszy bart mu nie przeszkadzał.

12Lut2019

Umiejętne panowanie nad emocjami to sztuka trudna do osiągnięcia i dla dzieci i dla dorosłych. „Sówki” często rozmawiają na temat właściwego radzenia sobie z emocjami, uczą się je nazywać i w poprawny sposób je okazywać. Dzisiaj poznaliśmy pochmurną Kasię z wiersza M. Strzalkowskiej, która była ponura bez powodu. Dzieci wypowiadały się na temat powodów, przez które mamy gorszy humor oraz starały znaleźć sposób na poprawę humoru Kasi. Wspólna pracą było stworzenie postaci Kasi, które miało przedstawiać „Pochmurną Kasię”. Doskonaliliśmy w ten sposób umiejętność pracy w grupie. Efekt zaskoczył chyba wszystkich 🙂

8Lut2019

8 lutego grupa V świętowała Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji „Sówki” przygotowały dla swoich dziadków występ artystyczny, podczas którego powiedzieli wierszyki i zaśpiewali piosenki. Następnie wspólnie z dziadkami zatańczyliśmy taniec belgijski, który sprawił wiele radości dzieciom jak i zaproszonym gościom. Po występach zaprosiliśmy przybyłych gości na poczęstunek przygotowany przez naszych rodziców, za co im serdecznie dziękujemy. Naszym Kochanym Dziadkom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.

4Lut2019

Z okazji zbliżającej się w naszej grupie uroczystości „Sówki” całkowicie zaangażowały się w przygotowanie prezentów dla Babci i Dziadka. Tworząc breloczek dla dziadka dzieci zamieniły się w prawdziwych mistrzów igły i nitki. Szkatułki na biżuterię dla Babci wymagały ogromnej dokładności i precyzji. Mamy nadzieję, że efekt końcowy zachwyci wszystkich obdarowanych.

30Sty2019

Sówki aktywne spędzają czas w przedszkolu, a niesprzyjająca aura na zewnątrz wcale nas nie ogranicza. Zabawy sportowe na sali gimnastycznej to wspaniały pomysł na pochmurne dni.