Gr VII

22Lis2018

22.11.2018r. Mama Mileny Iwanickiej w ramach Innowacji Pedagogicznej „ W krainie Emocji” przeczytała Leśnym Duszkom bajkę pt „ Lew i myszka”. Krótką Indyjską przypowieść o małej myszce i wielkim Lwie. Jak wiele indyjskich bajek tylko pozornie opowiada ona o zwierzętach towarzyszących jej ponadto głębokie filozoficzne przesłanie. Tylko głupiec lekceważy słabszych od siebie- za pozorami słabości może kryć się siła innego rodzaju. Człowiek mądry zawsze postępuje szlachetnie , nawet wobec tych, od których nie spodziewa się wzajemności. Nigdy bowiem nie wiemy , co czeka nas w tym życiu i w jakiej możemy znaleźć się potrzebie. Leśne Duszki szukały na globusie gdzie leżą Indie, poznały też stroje i zwyczaje panujące w Indiach . Dzieci też poznawały smak mango , z którego robiły własnoręcznie pyszny koktajl. Dziękujemy Mamie Mileńki za Wspaniałe zajęcia .

21Lis2018

Nasza grupa wzięła udział w akcji Listowa Poczta akcja charytatywna – kartka urodzinowa dla Alana . 27.11.2018 r. Alan obchodzi swoje 13 urodziny i z tej okazji „Leśne Duszki’ wykonały Przepiękne kartki urodzinowe wraz z życzeniami . Alan zmaga się z autyzmem . Autyzm to rozległe zaburzenia rozwoju . U Alana są to : zaburzenia mowy, zaburzenia sensoryczne, nadwrażliwość na dźwięk, agresja, niepokój. Wszystkie kartki zostały przekazane Pani Anicie , która obiecała wysłać je do Alanka  za co Bardzo Pani Anicie Dziękujemy.

15Lis2018

15 Listopada grupa VII obchodziła Dzień Pluszowego Misia z tej okazji wszystkie dzieci przyniosły swoje ulubione Misie. Każde dziecko zaprezentowało swojego misia i opowiedziało kilka słów o swoim misiu. Zostały też złożone życzenia naszym wszystkim misiom i zostało odśpiewane STO LAT. Następnie grupa została podzielona na zespoły 3 osobowe , zadaniem każde zespołu było stworzenie z dostępnych środków  z kącika kreatywnego „PLUSZOWEGO MISIA”. Wszystkie zespoły wykonały prace na MEDAL prace zostały powieszone na tablicach grupy VII.

11Paź2018

Tata Franka Hryszczyszyna opowiedział dzieciom o swoim HOBBY „Sędziowanie meczów  koszykówki”.

Dziękujemy!

10Paź2018

10 października grupy V i VII udały się do Centrum Kultury Ruczaj na spotkanie muzyczne pt.: „Co wiecie o koncercie?”. Celem tych zajęć było przypomnienie dzieciom co to jest tzw. ”koncertowy savoir-vivre”, czyli jak się należy zachować w czasie specjalnego wydarzenia kulturalnego, jakim jest udział  w koncercie, z odpowiedzią na bardzo ważne pytanie: kiedy nie należy, a kiedy należy, wręcz trzeba, oklaskiwać wykonawców. Dzieci miały możliwość wysłuchania orkiestry symfonicznej, czyli takiej, która zazwyczaj gra  w filharmonii.

Nasze przedszkolaki były zachwycone koncertem jak i koncertowo spisały się z obowiązujących zasad savoir-vivre.

5Paź2018

05.10.2018 grupa 7 rozmawiała na zajęciach o przetworach. Dowiedzieliśmy się jakie przetwory można robić z warzyw i owoców. Następnie samodzielnie wykonaliśmy jesienne kompoty.