4Gru2019

Dnia 29 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu Górnika, z okazji zbliżającej się
Barbórki. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat
ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Górnik przybył do przedszkola w pełnym galowym
umundurowaniu, dlatego dzieci mogły z bliska przyjrzeć się mundurowi górniczemu i innym
elementom stroju. Niezwykle duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła czapka – czako górnicze z
pióropuszem. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały również opowiadanej przez górnika
„Legendy o św. Kindze”.

19Lis2019

Dnia 15.XI.2019r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom plastyczno – literackiego konkursu „Moja Pani z przedszkola”. Wszyscy mali artyści okazali się zwycięzcami, już sam udział w konkursie był pięknym gestem skierowanym w stronę ukochanych Pań. Prace, które „chwyciły nas za serce”, zostały wyróżnione i nagrodzone w dwóch kategoriach: dzieci młodsze – 3,4 lata i dzieci starsze – 5,6 lat. Gorącymi brawami powitaliśmy Natalkę i Zosię z Przedszkola nr 123, a Pani Karolina Turek, inicjatorka konkursu, przypomniała piękne słowa zwyciężczyni konkursu, które laureatka napisała dla swojej Pani. Pani Dyrektor Małgorzata Opryszek wręczyła dziewczynkom dyplomy i nagrody oraz zaprosiła do udziału w kolejnych edycjach. Głośne brawa popłynęły również do wychowawczyni dziewczynek, Pani Katarzyny, która przygotowała dzieci do konkursu. Za wkład i zaangażowanie dla wychowawców przygotowaliśmy podziękowania, miło nam, że mieliśmy okazję wręczyć jedno z nich nauczycielce naszego Przedszkola, Pani Katarzynie, której wychowanka otrzymała wyróżnienie.

Laureaci konkursu:

Kategoria: Maluszki – 3 – 4 lat

I miejsce: Zofia Piechota z Samorządowego Przedszkola nr 95

II miejsce: Maja Werbowy z Samorządowego Przedszkola nr 95

III miejsce: Helenka Nosal z Samorządowego Przedszkola nr 66

Podziękowanie dla Pani Anny Jurkiewicz – Raczoń oraz

Podziękowanie dla Pani Doroty Kaczmarskiej

WYRÓŻNIENIA:

1. Julia Śliż z Samorządowego przedszkola nr 66

Podziękowanie dla Pani Anny Jurkiewicz – Raczoń oraz

Podziękowanie dla Pani Doroty Kaczmarskiej

1. Iga Pindel z Samorządowego Przedszkola nr 95

Kategoria: starszaki – 5 – 6 lat

I miejsce: Lena Pinkiewicz z Samorządowego Przedszkola nr 123

Podziękowanie dla Pani Katarzyny Kusia

II miejsce: Dominika Forczek z Samorządowego Przedszkola nr 12 „Zaczarowana Dorożka”

Podziękowanie dla Pani Liliany Zajączkowskiej oraz Pani Elżbiety Paterek

III miejsce: Natalka Kiebzak z Samorządowego Przedszkola nr 123

WYRÓŻNIENIA:

1. Agnieszka Karp z Samorządowego Przedszkola nr 41 im. Zbigniewa Wodeckiego

Podziękowanie dla Pani Katarzyny Kuzio oraz Pani Barbary Malinowskiej

1. Zofia Zawiślan z Samorządowego Przedszkola nr 123

12Lis2019

6.11.19r. Jury konkursu „Moja Pani z przedszkola” stanęło przed nie lada zadaniem. Do Przedszkola nr 41 im. Z. Wodeckiego napłynęło 106 fantastycznych prac, które w niezwykły i oryginalny sposób kolejny raz udowodniły, że przedszkolaki z czułością potrafią opowiadać o swoich Paniach. Mali artyści mogli pochwalić się pomysłem, talentem oraz ogromnym sercem, jakie przemawiało przez każdą nadesłaną do nas pracę. Wybór będzie naprawdę trudny. Ale jedno możemy powiedzieć: wszystkie prace zrobiły na nas ogromne wrażenie. Dziękujemy Wam za udział, wyniki ogłosimy niebawem, a z laureatami skontaktujemy się telefonicznie. Dziękujemy za Wasz nieoceniony wkład i zaangażowanie.

8Lis2019

08 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczysty występ przygotowały dzieci z grupy VI. Opiekę artystyczną nad przedstawieniem pełniły p. B. Malinowska i p. K. Kuzio. W podniosłą oprawę przedstawienia włączyli się rodzice, którzy zaszczycili nas swoja obecnością. Wspólny śpiew pieśni patriotycznych przez wszystkich pracowników przedszkola, rodziców oraz najmłodszych uczestników święta zrodziło w każdym sercu poczucie wspólnoty dumy oraz wzajemnej przyjaźni. Na zakończenie nasze Przedszkole odśpiewało Hymn Polski, łącząc się w ten sposób z innymi przedszkolami i szkołami w całej Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Zdjęcia z uroczystości

Kąciki patriotyczne na grupach

Prace dzieci

Galeria historyczna

17Paź2019

W przedszkolu 17.10.2019 odbyło się spotkanie z przedstawicielem Fundacji Dzika Klinika-Centrum Pomocy dla Dzikich Zwierząt.

Dzieci z wszystkich grup miały możliwość przypomnienia sobie nazwy dzikich zwierząt zamieszkujących nasze miasto. Dowiedziały się, w jaki sposób można zwierzętom pomóc np. w czasie zimy  oraz  jak zachować się podczas spotkania ze zwierzętami.

14Paź2019

14 października tradycyjnie obchodziliśmy w naszym przedszkolu święto z okazji Dnia Edukacji Narodowej, potocznie nazywane Dniem Nauczyciela. Z tej okazji wychowawczyni grupy VIII Pani Karolina Turek wraz z wychowankami przygotowała uroczystą akademię. Podczas występu mogliśmy podziwiać piękną recytację wierszy, świetnie zaśpiewane piosenki, a na zakończenie przedszkolaki przygotowały prawdziwą niespodziankę. Razem z Panią Karolinką cała grupa zatańczyła skoczny taniec, podczas którego każdy mógł spróbować swoich sił i przyłączyć się do naszych tancerzy. Chętnych nie brakowało, szczególnie wśród najmłodszych przedszkolaków.

Po występnie Pani Dyrektor wręczyła zasłużonym nauczycielom i pracownikom obsługi nagrody i pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za wspaniałą pracę i zaangażowanie w codzienną pracę naszego przedszkola.

Rada Rodziców podziękowała pani Dyrektor i wszystkim pracownikom za trud codziennej pracy życząc wytrwałości i wielu sukcesów.

Na zakończenie przedszkolaki podarowały Paniom Nauczycielkom słodką niespodziankę i życzyły wielu sukcesów w pracy oraz dużo uśmiechów na co dzień, ale tego chyba nie trzeba Nam życzyć. Kto się bowiem najczęściej uśmiecha jak nie Nauczyciel.