Przedszkole

13Lut2019

Luty na zajęciach „Koła Małego Odkrywcy” to miesiąc zabaw z wodą. Podczas dzisiejszego spotkania mali badacze nalewali wodę do kubeczków, przelewali ją do różnych naczyń i próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie „Dlaczego wody jest mniej, skoro nic się nie wylało?”. Następnie sprawdziliśmy w jaki sposób rośliny piją wodę, zanurzając liście kapusty w przygotowanych przez nas kolorowych roztworach. Ciekawe również okazało się zadanie polegające na zaobserwowaniu wchłaniania wody przez serwetki i przetransportowaniu jej do drugiego naczynia. Największy entuzjazm wywołało doświadczenie pt.: „Lawa w butelce”. zachęcamy wszystkich rodziców do eksperymentowania ze swoimi pociechami i poszukiwania w ten sposób odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

31Sty2019
W dniu 31.01.2019 dzieci z opiekunami z Kółka Teatralnego pojechały do Domu Pomocy Społecznej przy ul.Praskiej 25 w Krakowie z przygotowanym przedstawieniem. Mali Aktorzy z pełnym profesjonalizmem zagrali swoje role ,pięknie zaśpiewali pastorałki oraz kolędy.
Mieszkańcy domu podziękowali Małym Aktorom gorącymi brawami. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy  kolędę pt: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.
30Sty2019

30.01.2019 roku w naszym przedszkolu po raz pierwszy odbyło się „Aniołkowe Granie”. Pomysłodawczyniami tego przedsięwzięcia w naszym przedszkolu była Pani Bernadetta Szumiec i Pani Michalina Kołakowska. Najważniejszym celem tego projektu jest promowanie idei rodzicielstwa zastępczego oraz integracja przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych. Przez działania edukacyjne, zajęcia, spotkania – uwrażliwiamy dzieci na losy rówieśników, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w placówkach o charakterze pieczy zastępczej.
W naszym przedszkolu odbył się w grudniu kiermasz ciast i ozdób świątecznych autorstwa naszych przedszkolaków. Pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostały na zakup wymarzonych prezentów dla tych właśnie dzieci. Do paczek dołożone zostały również artykuły papiernicze, gry i zabawki pozyskane podczas przedszkolnej zbiórki, a także książki i karnety wstępu do sali zabaw od naszych sponsorów.

Aniołkowe Granie objęło pięcioro rodzin zastępczych, w których łącznie przebywa sześcioro dzieci. Są to dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Pozyskane środki wspomogły również Dom dziecka im. Jana Brzechwy.

Na finał przybyli liczni goście, a wśród nich pomysłodawczyni i twórca ogólnopolskiego projektu „Aniołkowe Granie”, Pani Katarzyna Głowik – Jamróz – dyrektor przedszkola nr 56 „Niezapominajka” we Wrocławiu, Ojciec Nataniel Marchwiany – Gwardian i proboszcz parafii pw. Matki Bożej Anielskiej ojców Franciszkanów w Zakliczynie, Pan Robert Halik –redaktor naczelny Bliżej Przedszkola, dyrektor Akademii Edukacji, Katarzyna Lisik Dyrektor Szkoły Profi – Lingua. Pani Małgorzata Niciejewska przedstawiciel MOPS (Zespół ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej), Pani Karolina Zaczyńka (sponsor przedszkola), Pan Jerzy Filipczuk i Pani Żaneta Kurarz (przedstawiciele Straży Miejskiej).

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor. Nasi podopieczni przestawili krótką scenkę o aniołach przerywaną występem kółka tanecznego, a przedszkolny zespół muzyczny umilił czas śpiewem”. Po występach nastąpiło uroczyste wręczenie prezentów dzieciom objętym projektem. Na zakończenie wystąpił i porwał do zabawy zespół „Konszabelanci”. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w projekcie, zarówno naszym przedszkolakom oraz ich rodzicom, jak również sponsorom.

https://www.facebook.com/aniolkowegranie

28Sty2019

28.01.2019 (poniedziałek) – Bal Karnawałowy. Poniedziałek był całkowicie poświęcony zabawom i tańcom karnawałowym. W zorganizowanej zabawie brały udział wszystkie grupy. Przystrojona sala, dzieci poprzebierane w różne postacie bajkowe i zespół prowadzący imprezę stworzyły wspaniałą atmosferę balu. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w konkursach, ćwiczeniach, zabawach tanecznych i z pewnością będą mile wspominać ten dzień.

14Sty2019

bst

W dniach 10.01 i 14.01.2019 w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia warsztatowe – Akademia Odkrywców. Tym razem dzieci poznały eksperyment z cieczą nienewtonowską. Jest to płyn powstały z połączenia wody ze skrobią ziemniaczaną, który pozornie przeczy prawom fizyki. W spoczynku, zachowuje się jak zwykła ciecz, a przy dostarczaniu energii – zachowuje się jak ciało stałe. O tym właśnie przekonały się przedszkolaki ugniatając i skacząc po roztworze. Kolejnym eksperymentem była latająca rakieta wykonana z butelki.  Dziękujemy za zapewnienie wspaniałej zabawy!

 

11Sty2019

11 stycznia 2019 w przedszkolu odbył się Koncert Galowy I edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych. Wydarzenie było poprzedzone przesłuchaniami, w których licznie wzięły udział dzieci z krakowskich przedszkoli. Jurorzy podsumowali głosy i podczas koncertu zostały ogłoszone wyniki. Spośród 19 zespołów i 8 solistów, zostali wytypowani zwycięzcy.
W kategorii zespoły:
I miejsce: Zespół „Kaczuszki” z Samorządowego Przedszkola nr 33
II miejsce: Zespół „Pszczółki” z Samorządowego Przedszkola nr 41
III miejsce: Zespół „Gwiazdeczki” z Przedszkola Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa
wyróżnienie: Zespół z Samorządowego Przedszkola nr 140
W kategorii soliści:
I miejsce: Zofia Łoza z Samorządowego Przedszkola nr 5
I miejsce: Klara Rogalińska – Kuta z Samorządowego Przedszkola nr 78
II miejsce: Jan Kozielec z Samorządowego Przedszkola nr 131
III miejsce: Martyna Skowron z Samorządowego Przedszkola nr 58
wyróżnienie: Marcel Rzyczniak z Samorządowego Przedszkola nr 10
Nagrodę Grand Prix Prezydenta otrzymał Zespół „Smerfy” z Samorządowego Przedszkola nr 95. Nagrodę Grand Prix Rady Rodziców otrzymał Solista Jan Kozielec z Samorządowego Przedszkola nr 131.
Laureaci odebrali dyplomy, nagrody oraz wielkie brawa ze strony publiczności. Po części oficjalnej, zwycięzcy raz jeszcze zaprezentowali się widzom. Uczniowie Szkół Muzycznych uświetnili Koncert Galowy prezentując swoje umiejętności na instrumentach:akordeon, saksofon, gitara, skrzypce, trąbka.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu, ich opiekunom, gościom specjalnym, sponsorom, rodzicom oraz każdemu, kto przyczynił się do organizacji tego wydarzenia. Jeszcze raz gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

Spotkanie poprowadziła p. Paulina Grochal.

Jury w składzie:

Józefa Toruń – Czernek, Marek Hempel, Mateusz Borkowski, Maria Czaplińska

Patronat honorowy:
– Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski
– Przewodniczący Rady Dzielnicy X Maciej Nazimek
Sponsorem nagród była Rada Dzielnicy X
Sponsorem nagrody głównej: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Rada Rodziców Samorządowego Przedszkola nr 41

W spotkaniu uczestniczyli: Dyrektor Wydziału Edukacji Dariusz Domajewski, Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 5 w Krakowie Katarzyna Parka, Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 95 w Krakowie Krystyna Dudek, uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia Nr 1 im. St. Wiechowicza oraz uczniowie ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. B. Rutkowskiego, przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Fleszar – Pawlik.

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia:

https://photos.google.com/share/AF1QipMyGczAAxMJmGdFL1NG5oSA_HXpMvk8_FSnYx-9IgNUftFRSikpJpHDTS79u7QWoQ?key=SUVvWHJMOElhMW9mM1FDVUZTYktwcS1GdTJjaXln