12Cze2019

Serdeczne podziękowania składamy Panu Pawłowi Bahyrycz, tatusiowi Zosi z Gr.II, który dziś tj. 12.06.2019r. przygotował dla dzieci w ogrodzie przedszkolnym szczególną i niezapomnianą atrakcję – pokaz szybowca wraz z warsztatami. Dzieci były bardzo szczęśliwe, szczególnie że mogły osobiście wsiąść do szybowca, dotknąć sterów, pooglądać. Jesteśmy wdzięczni. Dziękujemy

30Maj2019

30 maja 2019 roku w naszym Przedszkolu odbyła się Uroczystość nadania imienia Zbigniewa Wodeckiego. To dla nas ogromna radość, że możemy pochwalić się tak wspaniałym Patronem, a także tym, że jesteśmy pierwszym Przedszkolem w Polsce, które oddało w ten sposób hołd niezwykłemu Artyście.

W tym wyjątkowym dniu zaszczycili nas swoją obecnością: Pani Krystyna Wodecka- małżonka Zbigniewa Wodeckiego, Pan Paweł Wodecki – syn Artysty, Dyrektor Fundacji Zbigniewa Wodeckiego Pani Magda Brudzińska, Przedstawiciele Władz Miasta Krakowa w osobach: Pani Anny Korfel-Jasińskiej – Wiceprezydenta Krakowa, Pana Rafała Komarewicza Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krakowa, Przewodniczącego Rady Dzielnicy X Pana Macieja Nazimka.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Małgorzata Opryszek wygłaszając przemówienie i gorąco witając zaproszonych gości. Następnie głos zabrali: Pani Anna Korfel-Jasińska – Wiceprezydent Krakowa, a także Pani Magda Brudzińska – Dyrektor Fundacji Zbigniewa Wodeckiego. Pan Rafał Komarewicz. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa odczytał Akt nadania Imienia Samorządowemu Przedszkolu nr 41, po czym nastąpiło odśpiewanie Hymnu Przedszkola, którego tekst napisali rodzice dzieci uczęszczających do naszego Przedszkola: Pani Katarzyna Telecka i Pani Katarzyna Kalboussi. Muzykę do hymnu skomponowała Pani Joanna Manista, a aranżacji dokonał: Radek Dopke z salonu muzycznego „Fan”. To był jeden z najpiękniejszych momentów: 200 dzieci z przejęciem śpiewało Hymn oddając hołd Panu Zbigniewowi Wodeckiemu. Łza zakręciła się w niejednym oku. Po odśpiewaniu Hymnu nastąpiło odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej przez małżonkę Pana Zbigniewa Wodeckiego, Panią Krystynę Wodecką, a także Panią Dyrektor Małgorzatę Opryszek i najmłodszych przedstawicieli społeczności naszego Przedszkola.

Ogromnym wzruszeniem napełnił nasze serca występ artystyczny dzieci, w którym główne role odegrali: Jakub Stopka i Jan Kobuszewski, wcielając się w postać Zbigniewa Wodeckiego. Niesamowite wrażenie pozostawił po sobie także zespół „Tęczowe nutki”, który zaprezentował kilka ze znanych dzieł Artysty. Podczas Uroczystości zaprezentował się także Zespól taneczny „Roztańczone nutki”, który wykonał barwne tańce do muzyki Zbigniewa Wodeckiego.

Po zakończonej części oficjalnej Goście zostali zaproszeni na pyszny i przepiekny tort, który upiekła dla nas Pani Katarzyna Kalboussi.

W tę wspaniałą uroczystość swój nieoceniony wkład włożyli nasi Sponsorzy:

Centrum ogrodnicze „FABRYKA ROŚLIN”, Firma „HASK”, Firma Manufaktura Dźwięku, Firma Event Servis, Firma „ASKOT,  Hurtownia wędlin, mięsa i drobiu „Kabanosik”, Piekarnia „Klaś”, Hurtownia owoców i warzyw „Cytrusek”,  którym składamy serdeczne podziękowania.

Dziękujemy w sposób szczególny również Rodzicom naszych Przedszkolaków. Bez Państwa obecności i zaangażowania ten dzień nie byłby taki piękny.

1Kwi2019
W marcu podczas zajęć kółka teatralnego, dzieci tworzyły własne kukiełki.Podczas pracy dzieci były bardzo skupione,precyzyjne i pełne fantazji.Powstały piękne kukiełki. Na kolejnych zajęciach w wymyślonej przez siebie bajce ,prezentowały swoje kukiełki w parze z kolegą .
13Mar2019

Na zajęciach z koła Małego Odkrywcy przedszkolaki samodzielnie wykonały gniotka z żelatyny i cekinów. Takie zabawy świetnie uczą dzieci, że można samodzielnie stworzyć coś z niczego. Kombinowanie i łączenie różnych mas oraz eksperymentowanie uczy otwartego myślenia. Sama zabawa gniotkiem to świetne ćwiczenie manualne, pozwala wyładować emocje i trenuje dłonie, a nawet rzucanie do celu.

5Mar2019

25 i 26 lutego nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach z  Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Zainteresowanie było ogromne. Dzieci dzielnie podejmowały wyzwania. Nie straszne dla nich było założenie kołnierza na szyję czy też opatrunku na złamaną nogę. Dowiedziały się do czego służy koc ratowniczy, a także udzieliły pierwszej pomocy potrzebującemu Misiowi. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy Małego Ratownika.

13Lut2019

Luty na zajęciach „Koła Małego Odkrywcy” to miesiąc zabaw z wodą. Podczas dzisiejszego spotkania mali badacze nalewali wodę do kubeczków, przelewali ją do różnych naczyń i próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie „Dlaczego wody jest mniej, skoro nic się nie wylało?”. Następnie sprawdziliśmy w jaki sposób rośliny piją wodę, zanurzając liście kapusty w przygotowanych przez nas kolorowych roztworach. Ciekawe również okazało się zadanie polegające na zaobserwowaniu wchłaniania wody przez serwetki i przetransportowaniu jej do drugiego naczynia. Największy entuzjazm wywołało doświadczenie pt.: „Lawa w butelce”. zachęcamy wszystkich rodziców do eksperymentowania ze swoimi pociechami i poszukiwania w ten sposób odpowiedzi na nurtujące nas pytania.